ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699598
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : CEVİZLİDERE MAH. / BALGAT
: 75
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 12.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/22194 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
13.02.2018 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2016/22194 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Çankaya ilç. Cevizlidere mah. 1254 sok. 6 kapı nolu Sıla apt. adresinde yer alan tapuda Ankara ili Çankaya ilç. Cevizlidere mah. 27906 ada 6 parsel zemin kat 6 nolu bağımsız bölümde konut niteliğinde kayıtlı olan taşınmaz borçlu Barış Sancar adına kayıtlı olup; taşınmaz ayrık nizam tarda betonarme karkas olarak 2 bodrum+zemin+4 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cepheleri grenli slikon esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Binada toplam 23 daire normal katlarda ise 4'er daire vardır. Bina asansörlüdür. Bina girişinde zeminler merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplı, yan duvarlar 1,20 mt. yükseklikte mermer kaplı, üst kısımları ve tavanlar fasarit boyalıdır. 6 bağımsız bölüm numaralı mesken antre, 2 oda, salon, mutfak, banyo,vc, ve 2 balkon mahallinden oluşmaktadır. Antre zemini seramik kaplı, duvarları saten boyalı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerdir.Salon zemini laminat parke kaplı, duvarları saten boyalı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerdir. mutfak zemini seramik kaplıdı. İç kapılar hazır panel kapı, penceleri ahşap doğrama üzeri cilalı ve çift camlıdır. Camlar demir parmaklıdır. Daire doğalgazlı ve kombili sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır. Toplam 5,00 m2 alanlı 2 adet balkonu bulunmaktadır.Daire zemin katta bina girişine göre ön ce sağ yan cephelidir. Kullanılabilir net faydalı alanı 75 m2 dir.
Adresi : Cevlizlidere Mah. 1254 Sok. N:6/6 Sıla Apt. Çankaya AnkaraÇankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 75 m2 net kullanım alanlı
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : KONUT
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : ipotek alacağı
1. Satış Günü : 16/01/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 13/02/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/22194 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR