ANTALYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00678605
Şehir : Antalya / Aksu
Semt-Mahalle : ALTINTAŞ MAH. / AKSU
: 75
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ''DE YENİ YÜZYIL 12.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/863 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2017 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.12.2017 14:30
Satış Yeri
:
Antalya AdaletSarayı Hukuk BlokuZemin Kat Antalya 7.İcra Müdürlüğü kalemi önünde( koridorda) Merkez/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
7. İCRA DAİRESİ

2016/863 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşımazın özelikleri :
Tapu kaydı Antalya İli, Aksu İlçesi, Altıntaş Mahallesi 607 Ada 5 Parselde kayıtlı 10/2400 arsa paylı B blok3. Kat 14 nolu bağımsız bölüm mesken olup tam hissedir.
Ana Taşınmızın Özelikleri : Satışa esas bağımsız bölün yer aldığı Antalya İli, Aksu İlçesi, Altıntaş Mahallesi, 607Ada, 05 Parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında, bodrum kat + zemin kat + 13 katlı olarak inşa edilmiştir.Sitenin inşaatı devam etmektedir. Apartmanın asansörü henüz yerine monte edilmemiştir. Merdiven ve sahanlık kaplaması renkli mermer kaplamadır. Apartmanın giriş kapısı henüz yapılmamıştır. B Blokta iki ayrı giriş olup bir katta dört adet bağımsız bölüm mevcuttur. B Blok 14 nolu bağımsız bölümün bulunduğu sitenin bazı merkezlere kuş uçumu mesafesi; Kardeş Kentler Caddesine 350,00 metre, Havaalanına 2980,00 metre, Aksu İlçe Merkezine 7.125,00 metre, Deepo Alışveriş Merkezine 4.480,00 metre, Antalya Merkeze 10.210,00 metre mesafededir.
Bağımsız bölümün özelikleri : Satışa konu B Blok 14 nolu bağımsız bölüm Kuzey - Güney - Doğu cepheli bir dairedir. İlgili belediyesindeki onaylı mimari projesine göre 75,00 m² yüzölçümlüdür. B Blok 14 nolu bağımsız bölüm ( 2 + 1 ) özellikli bir dairedir. Salon, salonda açık mutfak, iki yatak odası, banyo, antre, hol ve iki adet balkon mahallinden oluşmuştur. Salon ve oda döşeme kaplaması laminant parke, diğer mahallerin döşeme kaplaması seramiktir. Balkon korkuluğu profil alüminyum korkuluktur. Duvar ve tavan kaplamaları alçı sıva üzeri plastik badanadır. Islak zemin duvar kaplamaları tavana kadar seramik kaplamadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer bulunmaktadır.Daire giriş kapısı ve iç kapı kasa ve kanadı yerine takılmamıştır. Pencere doğraması PVC olup, ısı camlıdır. Mutfak tezgâh alt ve üstündeki dolaplar MDF dir. Mutfak tezgâhı, eviyesi ve bataryası takılmamıştır. Banyo vitrifiye malzemeleri ile bataryaları takılmamış, asma tavanı ve havalandırma pencere menfezi yerine monte edilmemiştir. Elektrik tesisatı boru ve kablosu yerine monte edilmiş, ancak anahtar, priz, sigorta panosu ile armatürleri takılmamıştır. Bağımsız bölüm ortak alanlarındaki ve çevre tanzimindeki eksiklikler göz önüne alındında % 80 oranında tamamlanmıştır.
Taşınmazın imar durumu : Antalya İli, Aksu İlçesi, Altıntaş Mahallesi, 607Ada, 05 Parselin inşaat tarzı ayrık nizam, kat âdeti serbest, saçak seviyesi serbest, çıkma derinliği 1,50 metre, çatı meyili % 33, ön bahçe mesafesi 5,00 metre, yan bahçe mesafesi iki blok arası minimum 15,00 metre, yapı alan kat sayısı ( toplam brüt inşaat alanı ) 20404,00 M2, taban alan kat sayısı 0,30 olup, konut alanında kalmaktadır.
Adresi :Altıntaş Mahalesi Kurt Sok. B BlokKat :4 Daire no :14 Aksu/Antalya
Yüzölçümü : 75 m2 (satış konu bağımsız bölümün yüzölçümü)
Arsa Payı : 10/2400
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyamız ipoteği ve muhtelif haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 22/11/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/12/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Antalya AdaletSarayı Hukuk BlokuZemin Kat Antalya 7.İcra Müdürlüğü kalemi önünde( koridorda) Merkez/Antalya -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/863 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR