MANİSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00650281
Şehir : Manisa
Oda Sayısı : 2+1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

MANİSA''NIN SESİ 14.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/674 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
180 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2017 14:30
İkinci Satış Günü
:
07.11.2017 14:30
Satış Yeri
:
Manisa 2.İcra Dairesi zemin kat 168 nolu satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MANİSA2. İCRA DAİRESİ
2016/674 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Yunusemre İlçe, 2735 Ada No, 9 Parsel No, HOROZKÖY Mah., taşınmaz üzerinde2 katlı yığma binanın bulunmaktadır. Zemin kat daire : Dış giriş kapısı ön cephedendir. Giriş duvarları seramik ile kaplıdır.Giriş kapısı çe-lik kapıdır. Daire 2 oda, Salon ,MutfakHol ve banyodan ibarettir. Pencereler Pvc doğrama olup iç kapılar ahşap doğramadır. Duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır, Salon, Odalarda ile hol ve balkonda yerler karo döşemedir. Banyo ile wc 'de duvarlar tavana kadar fayans yerler seramik döşeme kaplıdır. Mutfak dolabı suntadan yapılmıştır ve tezgâhlıdır. Soba ile ısıtılmaktadır.Elektrik ve suyu mevcuttur. Daire netkullanım alanı 80 m2 dir.Bina kullanma süresi 22 yıldır. 1. kat daire : Daire girişi yan taraftan ve betonarme merdiven ile yapılmaktadır.Giriş kapısı çelik kapıdır. Daire 2 oda, Salon ,MutfakHol ve banyodan ibarettir. Pencerelerdemir doğrama olup iç kapılar ahşap doğramadır. Duvarlar plastik boyalıdır, tavan tabliye betonu olmayıp ,tavan ahşap ve boya-lıdır. Salon, Odalarda ile hol ve balkonda yerler karo döşemedir. Banyo ile wc 'de duvarlar tavana ka dar fayans yerler seramik döşeme kaplıdır. Mutfak dolabı suntadan yapılmıştır ve tezgâhlıdır. Soba ile ısıtılmaktadır.Elektrik ve suyu mevcuttur. Daire netkullanım alanı 80 m2 dir. Bina kullanma süresi 22 yıldır.Çarşı ve alışveriş merkezine yakınHafsa Sultan İlköğretim okuluna Grand Medikal Hastanesine,Toprak Mahsülleri Ofisine yürüme mesafesinde Yüzölçümü : toplam 160 m2
Adresi : CumhuriyetMah 5022 Sok No:32/1 , Yunusemre / MANİSA
İmar Durumu : Yunusemre Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan imar durumuna göre parsel ,"Yeni-HafsaSultan-Cumhuriyet-Fatih mahalleleri Revizyon İmar Planı " sınırları içinde olup bu plan Danıştay!ın 25.5.2010 tarih ve 2008/1470 E -2010/5364 Sayılı Kararı ile İmar planı ve parselasyon planı iptal edilmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 10/10/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 07/11/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Manisa 2.İcra Dairesi zemin kat 168 nolu satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/674 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR