BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636481
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BATTALGAZİ MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 15.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/1165 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
İlk İhale Tarihi
:
18.09.2017 14:35
İkinci İhale Tarihi
:
18.10.2017 14:35
İhale Yeri
:
İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mh. Londra Asfaltı Yan Yol No:107 Çanakkale Sk. AY MERKEZ KARŞISI Büyükçekmece/ İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
1. İCRA DAİRESİ

2017/1165 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 941 Ada No, 26 Parsel No, KIRAÇ Mahalle/Mevkii, 941 ada 26 parselde kayıtlı, 20/100 arsa paylı 2.kat 4 no.lu bağımsız bölüm meskenin tamamının Hatice Keş adına kayıtlı olduğu, kaydı üzerinde belirtilen haciz şerhi ile alacaklı banka lehine bir adet ipotek rehin hakkının bulunduğu görülmektedir. Satışa konu taşınmaz; tapunun Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü, 743 ada, 9 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Battalgazi Mahallesi, Ayasofya Caddesi, 2679. Sokak No: 33 2. Kat D: 4 Esenyurt adresinde yer almaktadır. Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri emsal daire gezilmek ve bilgi alınmak suretiyle tesbit edilmiştir. Buna göre; daire plan itibariyle; giriş holü, salon, iki yatak odası, mutfak, banyo, ayrı tuvaletten ibaret olduğu görülmüştür. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Giriş holü alçı kemerlidir. Pencereler pvc, oda kapıları Amerikan kapı, oda ve salon zeminleri laminant parke, mutfak, ıslak alan zeminler seramik fayanstır. Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Daire takriben brüt 120 m2 kullanım alanına sahiptir. Bina ortak alanları bej mermer, korkuluklar demirdir. Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezinde yer almakta olup, alış veriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Alışveriş merkezlerinin servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir.
Yüzölçümü : 142,76 m²
Arsa Payı : 20/100
İmar Durumu : Dosyasında mevcut Esenyurt Belediyesinin e-imar interaktif imar durum belgesine göre; Esenyurt Kıraç Mahallesi 941 ada, 26 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.07.2013 tarihli kararı ile onaylanan İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Tem Güneyi 7. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında bitişik nizam 4 kat konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Hududu ve Sahası : Taşınmazın birlikte getirilen paftasının yerine tatbikiyle uygunluğu saptanmıştır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : Taşınmaz Kaydına Konut Finansmanı Kredisi Kapsamında İpotek Tesis Edildiğinden K.D.V. Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası uyarınca muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 18/09/2017 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 18/10/2017 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mh. Londra Asfaltı Yan Yol No:107 Çanakkale Sk. AY MERKEZ KARŞISI Büyükçekmece/ İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1165 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR