Yazdır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623587
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : AŞAĞI EĞLENCE MAH. / ETLİK
Oda Sayısı : 2+1
: 51
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/22256 ESAS
İlk İhale Tarihi : 08.08.2017 11:30
Muhammen Bedeli : 100000 TL
İhale Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
İkinci İhale Tarihi : 19.09.2017 11:30

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2016/22256 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 5639 Ada No, 10 Parsel No, Aşağıeğlence Mahallesi, Teras 7 nolu Bağımsız bölüm; antre, 2 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Antre zemini mozaik, duvarları boyalıdır. Salon ve odaların zemini mozaik, duvarlar boyalı, tavan kartonpiyerlidir. 1 oda salona açılmaktadır. Mutfak zemini seramik, duvarları boyalıdır. Mutfak tezgahı mermer, tezgah alnı boyalı, tezgah üzerinde suntalam dolap mevcut olup tezgah altında dolap bulunmamaktadır. Wc zemini mozaik, duvarları 1/2 seramik üst kısımları boyalıdır. Wc'de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Banyo zemini mozaik, duvarları 1/2 seramik üst kısımları boyalı olup lavabo bulunmaktadır. Teras zemini şap kaplıdır. Pencere doğramaları PVC+Isıcamlı, iç kapılar ahşap üzeri yağlı boya kaplıdır. Konut, kombi sistem ısıtmalı, doğalgazlıdır. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 51,00 m2.dir.
Adresi : Aşağıeğlence Mahallesi, Azık Sokak No:16'Da Bulunan, Emel Apartmanı Teras Kat, 7Nolu Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 51,00 m2
Arsa Payı : 17/157
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 08/08/2017 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 19/09/2017 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/22256 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR