BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623533
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : MEHMET AKİF ERSOY MAH. / MEHTERÇEŞME
: 77
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNBOYU 18.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/156 TLMT
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
İlk İhale Tarihi
:
18.07.2017 11:15
İkinci İhale Tarihi
:
14.08.2017 11:15
İhale Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2017/156 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2295 Ada, 4 Parsel, 12 bağımsız bölüm nolu daire vasıflı taşınmazın tamamıdır.
Özellikleri :
Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda, İkizler Apartmanı olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak, 1836. Sokağa cepheli olup, Şehitler Parkının hemen batısında yer almaktadır. Bina Nazım Hikmet Bulvarına 1,5 km, Esenyurt Devlet Hastanesine 1,9 km, D-100 Karayolu ve Metrobüse 1,3 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Gaziler Parkı, Şehitler Parkı, Milpark Sitesi ve benzer nitelikte bitişik nizam yapılar bulunmaktadır. Okul, cami, sağlık ocağı, sosyal alanlar ve toplu taşıma araçları ile ulaşıma yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+4 Normal Katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina yeni inşa edilmiş olup takribi 3 yıllıktır. Dış cephe mantolaması yapılmış olup binada asansör mevcuttur.
(12) Numaralı Daire:Binanın en üst katı olan 4. normal katında ve doğu cephesinde yer almaktadır. Kiracı tarafından kullanılmaktadır. Daire; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, antre, kiler, balkon ve fransız balkonu hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerli olup, salon tavan kenarları asma tavan, gömme spotludur. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifiye malzemeleri bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar Amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Daire standart malzeme özelliklerine sahiptir.
Dairenin Brüt alanı : 93,92 m2 , Net kullanım alanı : 77,05 m2. dir.
Adresi : Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, 1836. Sokak, No:13, İkizler Apartmanı, 4.Kat, D:12 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 229,82 m2
Arsa Payı : 20/200
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, Bitişik Nizam 5 Kat yapılaşma
şartı ile Konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 18/07/2017 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 14/08/2017 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/156 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/06/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR