BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623182
Şehir : İstanbul / Esenler
: 62
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 18.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/288 TLMT
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
İlk İhale Tarihi
:
25.07.2017 10:10
İkinci İhale Tarihi
:
28.08.2017 10:10
İhale Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ, AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2017/288 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : Satışa konu taşınmazın tamamı 3.şahıs adına kayıtlı olup, taşınmaz üzerinde alacaklı lehine ipotek ve rehin hakkı ile bu ipoteğin paraya çevrilmesi yönünde takibe ilişkin şerh vardır.
İMAR DURUMU : İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 12/07/2013 tarih 1525 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt TEM güneyi 4.etap 1/1000 ölçekli planda bitişik nizam 5 kat konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
ÖZELLİKLERİ : İstanbul İl, Esenler İlçe, 2832 Ada No, 4 Parsel No, ESENYURT Köyü, 11 Bağımsız Bölümün antre, salon, mutfak, çocuk odası, yatak odası, banyo, tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu, daire giriş kapısının çelik, oda kapılarının mobilya kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyer, pencereler PVC'dir.Daire net 62 m2 kullanım alanına sahiptir.Doğalgaz kombi kullanılmaktadır.Binada tek asansör mevcuttur.
Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına, metrobüs durağına yürüme mesafesindedir.Alt yapı sorunu çözülmüş gelişmekte olan bur bölgededir.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E5 ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.
Adresi : Turgut Özal mah.116 sok.N:25 K:3 D:11
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/07/2017 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 28/08/2017 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ, AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/288 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR