ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622567
Şehir : Ankara / Pursaklar
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 2+1
: 72
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/9237 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
İlk İhale Tarihi
:
11.08.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
06.09.2017 10:30
İhale Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2016/9237 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Pursaklar ilçesi, Merkez mahallesi(Tapuda Pursaklar mah.), 95188 Ada, 7 Parsel, 700,00 m2 miktarındaki arsa niteliğindeki ana taşınmazdaZemin kat,1 nolu Bağımsız Bölüm 10 kapı nolu dairenin bulunduğu bina Nur Sokak'taki parsel üzerinde; 3 bodrum+zemin+3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binanın girişi sol yan cepheden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın çatısı kiremit kaplıdır. Binanın ön cephesi cam bozaik kaplı, yan cepheleri akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binada toplam 18 daire normal katlarda ise 3'er daire vardır. Bodrum katlarda ise 6 daire bulunmaktadır. Bina girişinde zeminler, merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplı, yan duvarlar plastik boyalıdır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Zemin kat, 1 bağımsız bölüm numaralı darirenin giriş kapısı çelik kapıdır. Fiili durum itibariyle daire; Antre, 2 oda, salon, mutfak, banyo, WC ve 2 balkon mahallinden oluşmaktadır. Antre zemini seramik kaplıdır. Duvarları plastik boyalı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon zemini laminat parke kaplı, duvarları plastik boyalı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları plastik boyalı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfakzemini seramik kaplıdır.Duvarları tavana kadar fayans kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Mermer tezgah ve eviye, tezgah altında ve üstünde laminat kapaklı mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo zemini seramik, duvarları tavana fayans kaplıdır. Banyoda ayaklı lavabo ve duş bataryası bulunmaktadır. WC zenini seramik kaplı, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. WC'delavabo ve hela taşı bulunmaktadır. İç kapıları hazır panel, pencereleriPVC doğrama ve çift camlıdır. Daire doğalgaz kombili kat kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Salondan ve mutfaktan çıkılan toplam 8,50 m2 alanlı 2 adet balkonu bulunmaktadır. Mutfaktan çıkılan balkon PVC doğrama ile kapatılmıştır. Dairenin eklenti kömürlüğü bulunmaktadır. Daire; keşif tarihi itibariyle malik tarafından mesken amaçlı olarak kullanılmaktadır. Daire, zemin katta arka ve yan cephelidir. Arka cepheden kat konumundadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliğinin ''Tanımlar" başlıklı2.Bölümünün "Yapı Düzenine İlişkin Tanımlar" başlıklı 18.maddesinin "Konutlarda Net Alan(Faydalı Alan) başlıklı 38.fıkrasındaki esaslara göre, balkonlardan (8,50 m2 - 2,00 m2)=6,50 m2 eklenerek bağımsızın net (faydalı) alantoplamı 72,00 m2 olarak ölçülmüştür.
Adresi : Merkez mah. Şehit Salim Akgül cad. Nur sok. 10 kapı nolu Fulya Apat. Zemin kat.1 nolu bağımsız bölümPursaklar Ankara
Yüzölçümü : 72,00 m2
Arsa Payı : 57/700
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/08/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 06/09/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9237 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR