BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00526152
Şehir : Ankara / Beypazarı
: 92
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 11.01.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/370 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
105000 TL
İlk İhale Tarihi
:
01.03.2017 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
27.03.2017 11:00
İhale Yeri
:
Beypazarı Adliyesi satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BEYPAZARI

İCRA DAİRESİ

2016/370 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Beypazarı İlçe, 660 Ada No, 7 Parsel No, Hacıkara Mah. Namazgah Mevkii Mahalle/Mevkii, 5. Blok 2. Kat 10 nolu bağımsız bölüm Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kaydında mesken vasfındadır. Parselin topografik yapısı hafif eğimli olup, yapılaşmaya uygundur. Taşınmaz her katında 4 daire olan bodrum+zemin+3 katlı binanın 2. katında yer almaktadır. Taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda yer almaktadır. Yapı sınıfı 3-B olup yaklaşık 15 yaşındadır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Merdiven döşemeleri mozaik, merdiven korkulukları demir doğramadır. Bina dışı, sıva üzeri dış cephe boyası ile boyalıdır. Gayrimenkul, net 92 m2; 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Duvarlar dahil toplam brüt alan 98 m2 olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz 2. katta yer alan iki tarafa (ön-yan) cepheli bir dairedir. Keşif esnasında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Merkezi ısıtma sistemli bir dairedir. Duvardan dağılımlı döküm radyatörleri vardır. Döşemeler salonda ahşap parke, odalarda marley, ıslak zeminleri ve antre zemini seramik ile kaplıdır. Duvarlar; salon, oda ve koridorda sıva üzerine plastik boya kaplanmıştır. Banyo ve WC'nin duvarları fayans kaplıdır. Banyoda lavabo, duşakabin, duş teknesi ve klozet mevcuttur. Tavanlar tüm mahallerde kartonpiyerli ve plastik boyalıdır. Mutfak dolapları suntalam malzemeden olup, tezgah mermerdir. Pencereler ısıcamlı ahşaptır. İç kapılar eski tip ahşap paneldir.Daire giriş kapısı çelik kapıdır.

Adresi : Hacıkara Mah. Emek Sok. Evim Yapı Koop. 5. Blok 2. Kat No: 10 Beypazarı

Yüzölçümü : 92 m2

Arsa Payı : 1/104

İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam, 4 kat müsadeli, TAKS: 0,35, Emsal; 1,40, yoldan 5 - komşu parselden 3 metre çekme mesafeli konut parselidir.

Kıymeti : 105.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Diğer : E10. Beş Blok bodrum katta kaloriferci kapıcı kazan dairesi depo

1. Satış Günü : 01/03/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 27/03/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/370 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR