ANTALYA 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00499869
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

İLERİ 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/9457 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
İlk İhale Tarihi
:
17.01.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
15.02.2017 10:30
İhale Yeri
:
Antalya Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü Önü Muratpaşa/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANTALYA

3. İCRA DAİRESİ

2016/9457 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 7686 Ada No, 11 Parsel No, Yeşildere Mah. Mahalle, 4 nolu Bağımsız Bölüm. 4 nolu bağımsız bölümün bulunduğu Gönen sitesi Apartmanı betonarme karkas yapı tarzında, bodrum kat+zemin kat+2 katlı olarak inşa edilmiştir.Apartmanın giriş kapısı demir kapı, merdiven ve sahanlık kaplaması renkli mermer, korkuluğu demir boru profildir.Asansörü vardır. Daire güney-doğu cephelidir.Brüt 73,00 m2, net 61,00 m2 yüzölçümlüdür.4 nolu bağımsız bölüm 2+1 özellikli bir dairedir. Salon, mutfak,çocuk yatak odası, ebeveyn yatak odası, banyo, tuvalet, antre, hol ve bir adet balkon mahallerinden oluşmuştur. Salon ve odaların döşeme kaplaması laminat parke, diğer mahallerin döşeme kaplaması seramiktir. Duvar ve tavan kaplamaları saten alçı sıva üzeri plastik badanadır. Islak zemin ve mutfak duvar kaplamaları tavana kadar seramik kaplamadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapı kasa ve kanatları ahşap paneldir. Pencere doğraması PVC olup, ısıcamlıdır. Mutfak tezgahı doğal granit olup alt ve üst dolapları MDF dir. Elektrik ve suyu faal durumdadır. Taşınmaz hakkındaki ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur.

Adresi : Kızılarık Mah 2834 Sk.Gönen Sitesi Apt. No:22 K:1 D:4Muratpaşa / ANTALYA

Yüzölçümü : 830 m2

Arsa Payı : 42/830

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre; İnşaat tarzı ayrık nizam, kat adedi dört (4),E:0,90 olup, konut alanında kalmaktadır

Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 17/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 15/02/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Antalya Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü Önü Muratpaşa/Antalya

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9457 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR