Yazdır

GEBZE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00497308
Şehir : Kocaeli / Darıca
Oda Sayısı : 2+1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Bulunduğu Kat : 1
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 30.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 27.02.2017 10:15
Muhammen Bedeli : 193120 TL
İlk İhale Tarihi : 02.02.2017 10:15
Dosya Numarası : 2016/1648 TLMT
İhale Yeri : Mevlana Mahallesi, Soma Maden Şehitleri Caddesi, Gebze Adalet Sarayı K:1 B Blok Müzayede Salonu Gebze/KOCAELİ
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GEBZE 3. İCRA DAİRESİ
2016/1648 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İli, Darıca İlçesi, 2160 Ada No, 2 Parsel No, DARICA Mahallesi, 1 kat 4 Bağımsız Bölüm Bilirkiş raporunda Taşınmaz Kocaeli ili Darıca İlçesi, Bayramoğlu mahallesi Fikir sokağa cepheli, kapı numarası 9 olan betonarme türü binada, merdiven çıkışının sağındaki çelik kapılı (4) nolu meskendir. Daire iki oda salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve hol bulunmaktadır. Dairede, odalar ve salon zemini lamine parke, ıslak hacimler seramik, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Amerakan panel iç, plastik dış doğramalı dairenin duvarları plastik badanalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgah altı ve üstü mobilya mutfak dolaplıdır. Daire doğal gaz kombi ısıtmalı olup, dairenin net kullanım alanı 85,00 m2, brüt inşaat alanı 92 m2.dir. Dairenin buluduğu yapı yeni yapıdır, taşınmazın bulunduğu bölgede okul ve yazlık türü villalar ile konut binaları çok bulunmaktadır. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Yüzölçümü: 426 M2
Arsa Payı: 25/160
İmar Durumu 1/1000 ÖLÇEKLİ İMAR PLANINDA Konut alanında kaldığı
Kıymeti: 193.120,00 TL
KDV Oranı: KDV DEN MUAFTIR.
Kaydındaki Şerhler: Alacaklıya ipoteklidir.
1. Satış Günü: 02/02/2017 günü 10:15- 10:20 arası
2. Satış Günü: 27/02/2017 günü 10:15-10:20 arası
Satış Yeri: Mevlana Mahallesi, Soma Maden Şehitleri Caddesi, Gebze Adalet Sarayı K:1 B Blok Müzayede Salonu Gebze/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını
özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihaie bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1648 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla m^üöHirJögümyze başvurmaları ilan olunur. 12/11/2016

(İİK m. 126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR