BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00496970
Şehir : İstanbul / Esenyurt
: 45
Oda Sayısı : 2+1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 30.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/178 TLMT
Muhammen Bedeli
:
80000 TL
İlk İhale Tarihi
:
02.02.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
02.03.2017 14:00
İhale Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO: 107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ
2016/178 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 1203 Ada No, 1 Parsel No, ESENYURT Mahalle/Mevkii, KOLAĞILI MEVKİİ Köyü, 1 Bağımsız Bölüm Satışa konu mesken nitelikli taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 1203 ada, 1 parsel numaralı, 479,00 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki zeminde Bayburtlu İnşaat Yeşilpark Evleri-2 olarak adlandırılmış, 26 dış kapı numaralı binada, 2.bodrum katta yer almakta olup taşınmaz 9/220 arsa paylı ve 1 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde, 2014. Sokak üzerinde yer almaktadır. Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmıştır. Bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, Şehitler Parkı ile Ufuk camii bulunmaktadır.
Yerinde yapılan incelemede, taşınmazın yer aldığı binanın betonarme karkas tarzda inşa edildiği, 3 adet bodrum, zemin kat ile 3 adet normal kattan oluştuğu belirlenmiştir. 3.bodrum katta; kapalı otopark, 2. bodrum katta; 2 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm ile sığınak, diğer katlarda ise dörder adet mesken nitelikli bağımsız bölüm olmak üzere toplam 22 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın ortak merdiven mahallerinde zeminler mermer/seramik kaplı olup merdiven korkulukları krom malzemedendir. Binada tek asansör bulunmaktadır.
İnceleme günü bağımsız bölümün plan itibariyle; antre, salon, mutfak, 2 adet odası ile banyo + wc bölümlerinden oluştuğu belirlenmiştir. İlgili Tapu Müdürlüğünde mevcut kat irtifakına esas projesinin incelenmesi neticesinde taşınmazın net 45,99 m2 olduğu belirlenmiştir. Meskenin, pencereleri pvc den mamul olup çift camlıdır. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları ahşap prestir. Taşınmazda, ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcut değildir.

Adresi : Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde, 2014. Sokak üzerinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 479,00 m2
Arsa Payı : 9/220
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün
26.01.2016 tarihli yazısında; Esenyurt İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, 1203 ada, 1 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında ayrık nizam, 4 kat, konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/02/2017 günü 14:00- 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/03/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO: 107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/178 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan oluıaur.24/11/2016 •
(İİKm.126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri dc dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten öneeki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR