KARABÜK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00453127
Şehir : Karabük
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/241 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
98000 TL
İlk İhale Tarihi
:
13.12.2016 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
17.01.2017 14:00
İhale Yeri
:
KARABÜK ADLİYESİ YEMEKHANESİ ZEMİN KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
KARABÜK
1. İCRA DAİRESİ
2016/241 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük Merkez, Yeşil Mahalle, 93 ada/151 parselde kayıtlı, 413 m² arsa üzerinde bulunan, kat mülkiyetli, beş katlı kargir apartmandaki, 4/32 arsa payına sahip, 3. kat 7 bağımsız bölüm numaralı, meskendir. Hissesinin tamamı borçlu Bünyamin Aydemir adına kayıtlıdır.Taşınmazın bulunduğu parsel mer'i imar durumuna göre; blok nizam 5 katlı konut alanında ve kısmen yolda kalmaktadır.Yerinde yapılan incelemeye göre; Taşınmazın adresi, Karabük Merkez, Yeşil Mahalle (Esentepe), Özgür Sokak, Özgür Sitesi, B Blok, No:4/7 olup UAVT kodu: **********?dır. Taşınmazın bulunduğu bölgede altyapı ve belediye hizmetleri tam olarak sağlanmıştır. Minibüs ve otobüs ulaşımı bulunmaktadır. Bölgede, yeterli sosyal imkanlar (okul, camii, pazaryeri, öğretmenler evi, eczane, pastane, polis karakolu, PTT, çocuk parkı, TOKİ öğrenci yurdu, taksi durağı, banka ATMleri vb.) mevcuttur. Bölgenin ana arteri olan Taşkent Caddesine yakın sayılabilecek bir konumdadır.Betonarme karkas olarak yapılmış bina, bitişik nizam olup, Bodrum kat + Zemin kat + 3 Normal katlıdır ve her katta ikişer daire bulunmaktadır. Bodrum katta dairelere ait ardiye/kömürlükler, sığınak ve kapıcı dairesi yer almaktadır. Binanın dış cephesine ısı yalıtımı (mantolama) uygulanmıştır. Asansör bulunmamaktadır. Binanın ana merdivenleri ve sahanlıklar yerinde dökme mozaik mermer şap kaplama, duvarlar ise çimento sıva üzeri plastik boyalıdır. Ana giriş kapısı demir ferforjelidir. Kıymet takdirine esas 7 bağımsız bölüm numaralı mesken, 2 oda, 1 salon, banyo, tuvalet ve mutfaktan müteşekkil olup yaklaşık 119 m2 brüt inşaat alanına, 90 m2 net kullanım alanına sahiptir. Dairenin cepheleri güneydoğu-kuzeybatı yönlerinedir. Giriş kapısı çelik kapı, tüm iç kapılar ahşap doğrama, pencereler ise PVC doğramadır. Biri salona diğeri mutfağa açılan 2 adet balkon bulunmaktadır. Balkonlar PVC doğrama ile kapatılmıştır. Isıtma sistemi olarak bireysel (münferit) sistem doğalgaz kombi kullanılmaktadır. III. Sınıf A grubu yapı sınıfına girmektedir. Karabük Belediyesi İmar Müdürlüğü Arşivi?nde yapılan dosya incelemesine göre; Söz konusu parseldeki binanın inşasına S.S Özgür Yapı Kooperatifi adına 07.12.1984 tarih ve 87/1 sayılı Yapı Ruhsatına istinaden başlanılmış, 31.10.1986 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi(İskan)düzenlenmiştir. Taşınmazın yapım yılı ve mevcut durumu göz önüne alındığında yıpranma payı % 32 seviyesindedir.
Adresi :Karabük Merkez, Yeşil Mahalle (Esentepe), Özgür Sokak, Özgür Sitesi, B Blok, No:4/7
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 4/32
İmar Durumu : Blok nizam 5 katlı konut alanında ve kısmen yolda kalmaktadır
Kıymeti : 98.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 13/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KARABÜK ADLİYESİ YEMEKHANESİ ZEMİN KAT - -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/241 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR