KARADENİZ EREĞLİ 2. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00452303
Şehir : Zonguldak
: 75
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2012/4450 ESAS
Muhammen Bedeli
:
75000 TL
İlk İhale Tarihi
:
13.12.2016 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
09.01.2017 14:00
İhale Yeri
:
KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ GİRİŞ KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ
2. İCRA DAİRESİ
2012/4450 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Zonguldak ili Kdz.Ereğli ilçesi Uzunmehmet Mahallesi Kirpiköy mevkiinde tapunun 908 Ada 4 Parsel İkinci Kat (4) Nolu Bağımsız bölümde mesken niteliğindeki taşnmaz. Taşınmaz üzerinde resmi olarak ZK+2NK katlı olması gerekirken yapı ZK+3NK olmak üzere 4 katlı betonarme apartman bulunmaktadır. Yapının 3.Normal Katı kaçak olarak yapılmış ancak herhangi bir yapı zaptı tutanağı düzenlenmemiştir. Binanın zemin katı dükkan, normal katları daire olarak kullanılmaktadır. Bina dıştan bitmiş dış sıvası yapılmış, çatısı çatılmıştır. Ana taşınmaz 439,76 m2 alana sahip olup tapu kayıtlarında cinsi Arsa olarak gözükmektedir. Şehir merkezine yaklaşık 2.650,00 m.mesafededir. Çevresinde özel konutlar bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Borçlunun hissesi tamdır. Taşınmazın imar durumu; Serbest Bölgede, Ayrık Nizam 3 Kat (A-3) Kullanım alanlıdır. Satışa konu (4) nolu bağımsız bölüm daire olarak kullanılmakta olup, daire merdivenin sol yanında yer almakta olup, salon, 2 oda, banyo ve WC'den müteşekkildir.Dairenin kapıları ahşap kapı, pencere doğramaları PVC, döşemeler marley, ıslak zeminler seramik, duvarlar normal sıvalıdır. Isınma soba ile temin edilmektedir. Daire 2+1 sistemli olup brüt 75,00 m2 net 65,00 m2 dir. Belediyedeki dosyasında yapılan incelemede dairenin iskanının olmadığı görülmüştür. Taşınmaz uzunmehmet Mah.Osmanlı Sok.No:8/3 Kdz.Ereğli adresindedir.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 09/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ GİRİŞ KAT MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında TL. pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/4450 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR