Yazdır

İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449977
Şehir : İstanbul / Kartal
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 180000 TL
İkinci İhale Tarihi : 16.12.2016 14:00
İlk İhale Tarihi : 16.11.2016 14:00
Dosya Numarası : 2015/19830 ESAS
İhale Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU - İstanbul Anadolu Adliyesi Kartal A blok -2 kat / İSTANBUL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU

22. İCRA DAİRESİ

2015/19830 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri: Satışına karar verilen taşınmaz İstanbul İli Pendik ilçesi Kurtköy Mahallesi Nesil sokağı üzerinde kain 9976 ada,7 parsel sayılı 188,88 m2 miktarlı arsa ve üzerinde kurulmuş olan 5 sokak kapı nolu ana taşinmazın 3441/9444 arsa payı miktarının satışına karar verilmiştir. Taşınmazın 09.09.2016 tarihli son tapu kaydında 3/8 hissesinin 70,82m2' ye tekamül ettiği ve taşınmazın paylı mülkiyete geçtiği anlaşılmıştır. Parsel üzerinde zeminde 75 m2 alanda kurulmuş zemin+3 normal kattan ibaret 4 katlı bahçeli betonarme karkas bina mevcut olup,dış cephesi sıvalı boyalı üzeri ahşap oturtma çatı üstü eternit ile kaplı vezemin kattan sonra 1 m kadar çıkmalıdır.Binayi bahçe içinden bina dışından mermer basamaklı ve demir korkuluklu merdiven ile çıkılarak 1.kattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup bina içinden 2.katamermer basamaklı ve korkuluksuz merdiveni vardır.Binanın her kattan mesken olarak kullanılan birer daire olup,zemin kat dairesine bina dışından irtibatlı ve ikinci kat dairesi 3.kata dubleks dairedir.Binada elektrik,su ve doğalgaz girişi tesisatı mevcuttur.dairelerde giriş holu mutfak banyo WC salon ve 2 oda olup,normal katlar 90m2 kadardır.Giriş holu salon ve odaların zeminleri laminant parke mutfak zeminleri seramik duvarları boyalı olup üzeri mermer kaplı mutfak tezgahı ve dolapları vardır.Banyo ile WC zeminleri seramik duvarları fayans kapıl olup,banyoda duşakabin lavabo WC "de alaturka tuvalet taşı ve lavabo vardır.Dairenin kapıları üzeri boyalı ahşap pencereleri PVC doğramalı olup,zemin ve 1.katın pencereleri demir parmaklık ile muhafazalıdır.Dairelerde elektrik,su ve doğalgaz kat kaloriferi tesisatı mevcut olup,1.ve 2.katta etrafı duvar korkuluklu balkonları vardır.

İmar Durumu: 1/1000 ölçekli 15.02.2013 t.t. Tarihli şeyhli bölgesi uygulama imar planında K1 rumuzlu konut alanında kalmaktadır. Ayrıca söz konusu parselde imar uygulaması çalışmaları devam etmektedir.

Kıymeti: 180.000,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 16/11/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü: 16/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri: İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU - İstanbul Anadolu Adliyesi Kartal A blok -2 kat / İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/19830 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR