ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 175 metre kare çatı aralı daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622512
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : KAZIM ORBAY MAH. / AKDERE
: 175
Oda Sayısı : 5+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/220 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
İlk İhale Tarihi
:
09.08.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
20.09.2017 10:30
İhale Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2017/220 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 8558 Ada No, 61 Parsel No, Kazım Orbay Mahallesi, 2.Kat 11 noluBağımsız bölüm çatı aralı konut olup; 2 antre, 5 oda, salon, mutfak, wc, banyo, balkon ve kapalı terastan oluşmaktadır. Gidiş kapısı çeliktir.
Giriş Kat;
Antre, 1 oda, salon, mutfak, wc ve balkondan oluşmaktadır. Antre zemini seramik, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zemini laminant parke, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik, duvarları seramik+duvar kağıdı kaplıdır. Mutfak tezgahı laminant, tezgah alnı seramik, tezgah altı ve üstü ahşap dolaplıdır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı olup hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Balkon zemini seramiktir.
Üst Kat;
Üst kat, antre, 4 oda, banyo ve kapalı terastan oluşmaktadır. Antre zemini laminant parke, duvarları boyalı, tavan kantonpiyerlidir. Odaların zemini laminant parke, duvarları boyalı, tavan kantonpiyerlidir. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı olup tekne, duşakabin, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Kapalı teras zemini seramik, duvarları boyalıdır. Pencere doğramaları PVC+Isıcamlı, iç kapılar panel kapıdır. Konut kombi sistem ısıtmalıdır. Konut yola ve girişe göre sol ön cephelidir. Faydalı kullanım alanı içten içe ölçümlere göre 175,00 m2.dir.
Adresi : Kazım Orbay Mahallesi İlhanlı Sokak No:8, Güner Apartmanında Bulunan 2.Kat, 11 Nolu Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 175,00 m2
Arsa Payı : 46/880
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 09/08/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 20/09/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/220 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR