Yazdır

ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 167 m2 mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00577756
Şehir : Eskişehir
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 22.05.2017 14:30
Muhammen Bedeli : 630000 TL
İkinci İhale Tarihi : 19.06.2017 14:30
Dosya Numarası : 2016/11863 ESAS
İhale Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR
1. İCRA DAİRESİ
2016/11863 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 3894 Ada No, 2 Parsel No, ESKİBAĞLAR Mahalle/Mevkii, G BLOK 3 KAT 2 BAĞIMSIZ BÖLÜM Bağımsız Bölüm Taşınmaz Eskişehir'in imar alanında gelişmekte olan bölgesinde kalmaktadır,Özdilek AVM ye, Acıbadem Eskişehir hastanesine, Tepebaşı belediyesine, Bursa-Ankara Çevre yoluna yakın mesafededir, ulaşım toplu taşıma ve özel araçlarla sağlanabilmektedir, 4A yapı sınıfındadır, Novacity olarak adlandırılanproje 86 daire ve 17 işyerinden oluşmaktadır, G blok 3.katında bulunan güney doğu cepheli meskendir, salon 3 oda (ebeveyn odasında giyinme-soyunma odası ve ebeveyn banyosu bulunmaktadır), mutfak, balkon banyo, tuvalet, çamaşır odası ve antreden oluşmaktadır, odalara dekoratif alçıpan asma tavan ve spot ışıklandırma yapılmıştır, mutfakta tezgahp ve tezgah alanında kuvars belenco tezgah altı ve üstünde lake dolaplar ve fırın, mikrodalga fırın, ocak ve davlumbazdan oluşan ankastre set bulunmaktadır, diğer bilgiler bilirkişi raporunda ayrıntılı şekilde yazmaktadır, ısınma sistemi merkezi sistem doğalgazlıdır, blokta 4 adet asansör ve 2 adet merdiven bulunmaktadır, site içerisinde havuz, çocuk oyun parkı, spor salonu gibi özel tesisler bulunmaktadır,
Yüzölçümü : 167 m2
İmar Durumu :1/1000 ölçekli imar planında E:2:00 (2 kat, 4 kat ve 11 kat) formül uygulamalı ticaret alanına isabet etmektedir. Doğalgaz boru hattı ile ilgili Esgaz A.Şden görüş alınması gerekmektedir.
Kıymeti : 630.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapusunda mevcuttur
1. Satış Günü : 22/05/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 19/06/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. İİK 127 madde gereği tebliğ olunamayan ilgililere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olur.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11863 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/03/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR