ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 157 m2 mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00526942
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKBAL 12.01.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ
Dosya Numarası
:
2016/11826 ESAS
Muhammen Bedeli
:
62500 TL
İlk İhale Tarihi
:
08.03.2017 14:30
İkinci İhale Tarihi
:
03.04.2017 14:30
İhale Yeri
:
Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 4 Nolu İhale Masası-MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ESKİŞEHİR

4. İCRA DAİRESİ

2016/11826 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri: Eskişehir İli , merkezTepebaşıİlçesi, Şirintepemahallesi , 8830ada,9 parsel ,yüzölçümü157,00m2 , 3 katlı karkas bina ve arsası , Kat :1 , B.B.No :5 , 1 / 9 arsa paylı ,Mesken , dosya borçlusu adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır.Kat Mülkiyetine geçilmiştir.

Adresi:Şirintepemahallesi, SarayBosnasokak ,No : 7 ,Arif bey apartmanı ,Kat : 1 , D : 5

İmar Planı :Uygulamalı İmar Planına göre bitişik nizam üçkatticaretalanınaisabetetmektedir.

Taşınmazın içinde bulunduğu Ana bina ; Bodrum+3 katlı yaklaşık 6 yıllık bina olup , yıpranma oranı % 10 dur. Meskun mahal içindedir .Çevresindeki yapılaşma yeni tamamlanmış olup, gelişmekte olan bölge içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediye, Esgaz ve de Tedaş? ın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapı ruhsat tarihi 26.05.2009 dur. Betonarme karkas bina III. Sınıf, Bgrubu yapı sınıfına girmektedir. 2016 yılı asgari arsa birim değeri 147,95 TL/m2 dir. Binanın ve dairenin ön yüzü güney cephelidir. Binanın dışı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Bodrum katta ortak kullanımlı kapalı otopark + sığınak + bina girişi vardır. Isınma sistemi doğalgaz?kombi ile yapılacak konumdadır. Şehir merkezine ise yaklaşık kuş uçumu 3.560mt.mesafededir.Her bir katta 3 adet daire vardır.Asansörsüz binanın merdivenleri mermerkaplıdır.

Binanın yakın çevresinde;Anadolu Üniversitesi,Yaylapınar ve Alınca caddeleri,Şirintepe KapalıPazar yeri ve Beldeevi, Bilgeç Caddesi ,B-3veB-4katlı yeni yapım binalar v.s. bulunmaktadır.

Dairenin Özellikleri ;Taşınmaz apart daire olarak kullanılacak seviyededir.Dairenin brüt alanı yaklaşık 39,00 m2 dir.Daire 2 oda + giriş holü-mutfak nişi + banyo-wc, den ibarettir.Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapılar amerikan pres ahşap kapı ve pencereler pvc doğramadır.Odaların tabanı laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır.Giriş holündeki Mutfak Nişinde alt-üst kaplama mutfak dolabı + granit tezgah çelik evye + tezgah üstüfayans + aspiratör + doğalgaz hattı mevcuttur.Banyoda ise duvarlar komple renkli fayans ile kaplı ve lavabo+klozet duş bataryası vardır.

Taşınmazın Değeri : Taşınmazın vasfı , yapı sınıfı , yaşıve bakımlı olması , İmar durumu , çevredeki ana yollara ve İsmet İnönü ? 2 caddesine , marketlere , Okullara, alış-veriş ve ticaret yerlerine Anadolu Üniversitesine olan yakınlığı , bina içindeki mevcut güney cepheli konumu vs. gibi tüm bu özellikleri bir bütün olarak göz önünde bulundurularak ve de piyasa Alım - Satım rayiçleri de dikkate alındığında KeşifTarihindekiPiyasa PazarDeğeri 62.500,00TL. dir.:

Kıymeti : 62.500,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 08/03/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 03/04/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri :Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 4 Nolu İhale Masası-MERKEZ / ESKİŞEHİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satış ilanı ilgililere Tebligatçıkartılmış olup ,Tebligatınyapılamamasıhalinde iş bu ilanınİİK’nun127. mad. gereğinceTebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11826 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/01/2017İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR