HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 155 m2 dubleks mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00708928
Şehir : Hatay
: 155
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 25.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/23522 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
09.02.2018 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

HATAY İCRA DAİRESİ

2017/23522 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli, Defne İlçesi Ballıöz Mahallesi, 130 ada 10 parselde kayıtlı 34.672,09 m2 yüzölçümlü, "Arsa" nitelikli ana taşınmazda, 846/34672 arsa paylı, Zemin+1.Kat, 44 nolu "Dubleks Mesken" nitelikli bağımsız bölümdür.

Bağımsız Bölüm Bilgileri: Taşınmaz site içinde, etrafı korumalı, sosyal tesisleri olan, havuzu ve peyzaj alanları tamamlanmamış vaziyettedir. Ulaşım, yol, su, kanalizasyon, aydınlatma ve elektrik imkanları mevcuttur. Belediyenin hizmetlerinden yararlanmaktadır. TED Kolejinin yakınlarındadır. Taşınmazın dubleks bahçeli konuttur. Dış cephesi ısı izolasyon amaçlı mantolama yapılmıştır.

Zemin katta salon + mutfak + tuvalet + iç merdiven ve 2 adet teras bulunmaktadır. Tamamlanmamış durumdadır. Yerleri betondur. Tavanlarda alçı kartonpiyer yapılmıştır. İç kapıları takılmamıştır. Giriş kapısı yoktur. Mutfak, tuvalet ve banyoda duvar fayansları yoktur. Dış cephe doğramaları takılmamıştır. Mutfak dolapları yoktur. Konutun içinde üst kata çıkmayı sağlayan betonarme merdiveni vardır. İç duvarlar sıvalı ve boyasızdır. Teras pergüleleri takılı vaziyettedir. Şantiye deposu olarak kullanılmaktadır.

1. Katta 3 oda + banyo + 2 balkon ve soyunma giyinme odası ile yatak odası duşu mevcuttur. Tamamlanmamış durumdadır. Yerleri betondur. Tavanlarda alçı kartonpiyer yapılmıştır. İç kapıları takılmamıştır. Banyoda duvar fayansları yoktur. Dış cephe doğramaları takılmamıştır. İç duvarlar sıvalı ve boyasızdır. Şantiye bekçisi kalmaktadır. Ayrıca odaları depo olarak kullanılmaktadır.
Çatı arasında merdiven alanı ve bir hol yer almaktadır. Çatı ahşap malzemeden imal edilmiştir.
Site ortak alanları tamamlanmamış olup, peyzaj çalışmaları yapılmamıştır. Sitede toplam 49 villa mevcuttur.Konutun alanı 155,00 m2'dir.

İmar Durumu:Defne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24.08.2017 tarihli yazısına göre; ekteki imar paftasında gösterildiği gibi Defne İlçesi Ballıöz Mahallesi 130 ada 10 numaralı parselin; yapılaşma şartları TAKS 0,35, iki katlı, Hmax = 6,50 m., sosyal tesisler için 3 kat Hmax = 9,50 m. şeklinde imarlı olduğu, taşınmaz üzerinde bulunan yapıların yapı ruhsatı ve mimari planlarının olduğu belirtilmiştir.

Adresi : Ballıöz Mah. Vadi Villa Sitesi No:44 Defne / HATAY

Kıymeti : 500.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 10/01/2018 günü 15:00 - 15:10 arası

2. Satış Günü : 09/02/2018 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/23522 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR