KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 145 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00677523
Şehir : Kayseri
: 145
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 11.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/14529 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.11.2017 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2017 11:00
Satış Yeri
:
Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu - İstasyon Mah. Ziya Sok. No:6 KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2015/14529 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili, Kocasinan İlçesi, Cengiztopel Mah, 3169 ada, 1 parselde kayıtlı, 288,87 m2 yüzölçümlü, 10 katlı karkas bina vasfındaki ana taşınmazın 60/1200 arsa paylı 2. Kat 4 nolu mesken bağımsız bölümüdür. Taşınmazda kat irtifak tesisi kurumuş kat mülkiyetine geçilmiştir. Ana taşınmaz; bodrum kat, zemin kat, asma kat, 9 normal kat ve çatıdan oluşmaktadır. Yapı betonarme karkas olarak yapılmıştır. Binanın yaşı yaklaşık 4-5 yıllıktır. Bu yapıda doğalgaz kullanılmaktadır. Bina ana giriş kapısı demir doğramadan yapılmıştır. Yapının dış cephesine ısı yalıtımı amaçlı mantolama yapılmış, sıvalı ve boyalıdır. Yapıda 1 adet asansör bulunmaktadır. Her katta 2 adet mesken bulunmaktadır. Binanın girişinde zemin ve duvarlar seramik kaplamadır. Hacizli 4 nolu bağımsız bölüm;güney ve batı yönlerinde iki cephelidir. Brüt alanı yaklaşık olarak 145 m2' dir. Dairenin giriş kapısı dekoratif çelik kapıdır. Daire; antre, salon, 3 oda, mutfak, lv-wc, banyo ve iki adet balkondan oluşmaktadır. İç kapıları Amerikan Panel kapıdır. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğrama olup ısı camlıdır.Islak zeminler seramik kaplama, normal odaların zemini kısmen ahşap, kısmen de laminatnt parke kaplamadır. Duvarlar alçı sıvalı olup üzeri yarı mat satenboyalıdır. Banyo, Lv-wc duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Banyo, lv-wc tavanlarında alüminyum levhalarla asma tavan yapılıdır. Normal odaların tavanlarında alçıpandan gizli ışıklandırma yapılıdır. Mutfakta granit tezgah yapılı olup tezgahın altında ve üstünde mutfak dolabı yapılıdır.Bu meskende doğal gazdan faydalanılmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Adresi : Cengiz Topel Mah. Kocasinan Bul. İtimat Apt. No:311 K:2 D:4 Kocasinan/Kayseri

Yüzölçümü : 288,87 m2

Arsa Payı : 60/1200

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulamaimar planı sınırları içerisinde konut alanı olarakayrılmış imar parseliolduğuanlaşılmıştır.

Kıymeti : 165.000,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 23/11/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 18/12/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu - İstasyon Mah. Ziya Sok. No:6 KOCASİNAN / KAYSERİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/14529 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR