Yazdır

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 140 m2 mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492588
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 185000 TL
Dosya Numarası : 2016/143 TLMT.
İhale Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 6 Nolu İhale Masası - Eskişehir
İlk İhale Tarihi : 17.01.2017 14:00
İcra Birimi : T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ
İkinci İhale Tarihi : 16.02.2017 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ESKİŞEHİR

6. İCRA DAİRESİ

2016/143 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 7274 Ada No, 15 Parsel No, Çamlıca mah Mahalle/Mevkii, 15 Bağımsız Bölüm 15 nolu Dubleks Dairenin/Meskenin Bürüt alanı yaklaşık 140,00 m2,olup, 19,32 m2, de Ortak Kullanım Alanı(müşterek mülkiyetetabi)vardır.DubleksDaire olarak alt kat?ta (Bürüt 50,00 m2,) Antre + 1 oda + Mutfak+ Wc) mevcut olup , Çatı Kat?ta(Bürüt 90,00 m2,) ise ; Hol+(2 oda + Salon) + (Banyo+Wc) bulunmaktadır.

Daireye giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan Panel(Camlı)vepencerelerPVC doğramadır. Odalarıntabanı laminatparke , Islak zeminlerin tabanı ise seramik ile kaplanmıştır. Alt kat?tan çatı katına çıkan merdiven basamak ve sahanlıkları traverten mermer kaplama olup,merdiven korkulukları alüminyum boru doğramadır.

Duvarlar alçı sıva üstü saten boyalıdır.Mutfakta(2.kat) ise; tezgah mermerit vetezgah alt+üstü ahşap esaslı dolap-eviye + aspiratör,bataryave Kombi Cihazı mevcut olup,Doğalgaz(sayaç yoktur) bağlantısı yapılmamıştır. Banyoda(Çatı katı); zemin seramik , duvarlar tavana kadar fayans ile kaplıdır,aksesuar olarak duşakabin ve duş teknesi olmayıp,Asma Klozet + (ayaklı lavabo+batarya) + duş bataryası mevcuttur.Wc de; ;alaturka tuvalet taşı ve lavabo,batarya vardır. Isınma sistemi; doğal gazlı yakıtla,kombi sistemle yapılmakta olup , kolorifer ; panel radyatördür.Dubleks mesken,Yavuz Bey sokak?a(Batı) cephelidir. Belediye + Tedaşhizmetlerindenyararlanmakta olup, Esgaz tarafından doğalgaz bağlantısı yapıldığı takdirde bu hizmetten yararlanabilir. Anagayrimenkulün bulunduğu Bina ; Bodrum + Zemin + 2 normal + Teras Katlı Betonarme Karkas Bina olarak inşa edilmiştir.Bina giriş kapısı demir ve merdiven korkulukları alüminyum boru doğramadır.Kat holü duvarları 1 metre yüksekliğinde ve merdiven basamak, sahanlıkları traverten mermer kaplamadır.Ana merdiven basamaklarının bulunduğu Duvarlar,saten alçı üstü saten boya,bina Dış cephesi ise akrilik esaslıboyaile boyalıdır.Dış cephe pencere kenarları strafor söve kaplamadır/süslemelidir.Asansörlüdür.Tepebaşı Belediyesince belirlenen Yavuz Beysokakın2016 yılım2 asgari arsa birim rayiç/emlak değeri 97,20 TL / m2 dir

Adresi : Çamlıca Mah. Yavuz Bey Sk 78/15 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

Yüzölçümü : 480,01 m2

Arsa Payı : 36/500

İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik Nizam Üç ( B- 3) KatlıKonut alanınaisabet etmekte

Kıymeti : 185.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 17/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 16/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 6 Nolu İhale Masası - Eskişehir

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/143 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR