Yazdır

KAYSERİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 137 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448089
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Bulunduğu Kat : 4
Oda Sayısı : 3+1
: 137
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 20.12.2016 09:50
İlk İhale Tarihi : 22.11.2016 09:50
Dosya Numarası : 2016/3737 ESAS
İhale Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ
Muhammen Bedeli : 210000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ

8. İCRA DAİRESİ

2016/3737 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 956 Ada No, 835 Parsel No, Kavakyazısı Mah. 2. Mıntıka mevki, 4.kat 10 nolu mesken Bağımsız Bölüm; bu taşınmazda, kat irtifakı tesisinin kurulmuş, taşınmazın üzerine bir binanın inşa edilmiş olduğu, bağımsız bölümün; bodrum kat+zemin kat+9 normal kat tan oluşan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, tahminen 15-20 yıllık, zemin katı dükkan olup normal katları mesken dairelerden oluşan ve normal katlarının her birinde 3 er adet mesken daire bulunan, merkezi sistem doğalgaz kaloriferli ve tek asansörlü, bir binanın; 4.normal katındaki 10 nolu mesken daire olduğu; 137,5m2 net alanlı olan bağımsız bölümün, 3 oda+salon +mutfak+banyo+lv&wc+antre+hol+2 balkon dan oluştuğu; kuzey ve doğu yönlere olmak üzere iki cephesinin bulunduğu; bağımsız bölümün; iç kapı doğramalarının ahşap, pencere doğramalarının pvc ve ısıcamlı, daire giriş kapısının çelik kapı tabir edilen dekoratif kaplamalı saç kapılardan, olduğu; zeminlerinin, salon ve odalarda ahşap parke, ıslak hacimlerde seramik, diğer yerlerde traverten mermer, kaplamalı olduğu; duvarlarının, ıslak hacimlerde ve mutfakta tavana kadar seramik fayans kaplamalı, diğer yerlerde alçı sıva üzerine plastik boyalı, olduğu; mutfak tezgah ve dolaplarının yapılı olduğu; antrede vestiyer dolabının bulunduğu; balkonlarının camekan ile kapatılmış olduğu; ocak kullanımı için doğalgaz bağlantısının yapılmış olduğu; elektrik, su, yol, kanalizasyon, doğal gaz, kent içi toplu ulaşım, sağlık, eğitim, belediye temizlik ve çöp toplama hizmetleri, gibi kentsel kamu hizmetlerinden yararlanma imkanının bulunduğu; bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.

Adresi : Mimarsinan Mah. Tuna Cad. No:43 Tuna-2 Apt. Kat:4 Daire:10 Kocasinan / KAYSERİ

Yüzölçümü : 2.068,50 m2

Arsa Payı : 230/6947

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içerisinde, 7 katlı konut alanı olarak ayrılmış imar parseli

Kıymeti : 210.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut; Vakıfbank A.Ş. lehine ipotek v.s.

1. Satış Günü : 22/11/2016 günü 09:50 - 09:55 arası

2. Satış Günü : 20/12/2016 günü 09:50 - 09:55 arası

Satış Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3737 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2016

Not: İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.( İ.İ.K. 127. Mad.)

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR