KAYSERİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 135 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00707554
Şehir : Kayseri / Melikgazi
: 135
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 24.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/7167 ESAS
Muhammen Bedeli
:
155000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
05.03.2018 09:30
Satış Yeri
:
KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - PLEVNE MAH. SERİN SOKAK NO:10/F KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ
8. İCRA DAİRESİ

2016/7167 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi 1. Eskişehir Mah. 2347 Ada 6 Parselde kayıtlı bulunan 8395,19 m2 yüzölçümlü, üç adet, sekiz katlı, bir adet, 7 katlı, bir adet 10 katlı, 5 adet apartman ve arsası, vasıfındaki taşınmazın 228/25185 Arsa Paylı, E Blok, 5. Kat, 16 nolu Mesken. İPTOKEKLİ taşınmazın posta adresinde belirtilen Esenyurt Mah. Açıkel Sokak, NO:9 Aytuğ Sitesi, E Blok, Kat:5 Daire: 16 Melikgazi/Kayseri olduğu, bağımsız bölümün 1/1000 ölçekli uygulama imar planında imar parseli olduğu, taşınmazda kat irtifakı tesisinin kurulmuş olduğu, taşınmazın bodrum kat+zemin+6 normal kattan oluşan betonarme, karkas yapı tarzında inşa edilmiş, tahminen 10 - 15 yıllık mesken dairelerden oluşan ve normal katların her birinde üçer adet mesken daire bulunan, merkezi sistem doğalgaz kaloriferli, asansörlü - bir binanın 5. normal katındaki 16 nolu mesken daire olduğu, mahallindeki incelemeye göre brüt alandan haraketle, 135 m2 net alanlı olan, bağımsız bölümün, 3 oda+1 salon + mutfak + banyo+ lv+ wc+antre+hol+iki balkondan oluştuğu, güneybatı-kuzey yönlere üç cephesinin olduğu anlaşılmıştır. İç kapı doğramaları american panel, pencere doğramaları pvc ve ısı camlı, daire giriş kapısı ise çelik kapı tabir edilen dekoratif kaplamalı sac kapılardan olduğu, zeminlerin salon ve odalarda ahşap parke, diğer yerlerde traverten mermer kaplamalı olduğu, mutfakta tavana kadar seramik fayans kaplama olduğu, diğer yerlerde ise alçı sıva üzerine plastik boyalı olduğu, mutfak tezgah ve dolaplarının yapılı olduğu, Kayseri kent yerleşim alanının konut tipi binalarla kısmen yapılaşmış ve yapılaşmakta olan konut bölgesi olarak, kentte yaşayan orta gelir gruplarınca tercih edilen taşınmazın bulunduğu bölge eski, 1-2 katlı konut amaçlı binalarla yapılaşmış, eski yerleşim yerlerinden iken son yıllarda yapılan imar düzenlemeleri ile yüksek katlı ve nitelikli konut amaçlı binalarda hızla yapılaşmakta olduğu, Kayseri kent merkezinde nispeten yakın kabul edilebilecek yerde bulunan taşınmazın yakın çevresinde temel ihtiyaçların karşılanabileceği dükkan türü alış veriş merkezlerinin mevut olduğu, elektrik, su, yol, kanalizasyon, doğal gaz, kent içi toplu ulaşım, sağlık yerlerinin bulunduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Esenyurt Mah. Açıkel Sokak, No:9 Aytuğ Sitesi, E Blok, Kat:5 Daire: 16 Melikgazi / Kayseri Melikgazi / KAYSERİ
Ana Taşınmaz : 8.395,19 m2 -135 m2'lik- MESKEN
Arsa Payı : 288/25185
İmar Durumu : 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANINDA ÜÇ KATLI KONUT ALANINDA KALMAKTADIR
Kıymeti : 155.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/02/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 05/03/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - PLEVNE MAH. SERİN SOKAK NO:10/F KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7167 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Not: İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir. ( İ.İ.K. 127. Mad.)

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR