MERSİN 5. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 135 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00682330
Şehir : Mersin / Mezitli
: 135
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 24.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/74 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.02.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2017/74 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Mezitli İlçe, 120 Ada, 1 Parsel, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz G.M.K. Bulvarının ortalama 550m. güneyinde, Limon Caddesi (doğusu) ile Milli Egemenlik Caddesinin arasındaki bölgede, kuzeyi 35415 Sokak, batısı 35406 Sokak, doğusu (giriş oephesi) 35404 Sokak, güneyi yeşil alan-35405 Sokakla sınırlı 4,118,00 m2 yüzölçümlü parsel üzerinde, bahçe düzenlemesi, kilitli beton taş döşeli otopark alanı yapılmış, 3 Bloklu Büşra Mercanlar Sitesinde, parselin kuzeyinde, 4. Sınıf A yapı grubunda, B.Arme karkas türde Zemin kat+9 Normal katlı, toplam 10 katlı, asansörlü inşa edilmiş 31/A kapı no.lu A Blokun 4.Katında, ortak alanlar dahil yaklaşık brüt 160,00m2, net 135,00 m2 büyüklüğünde. Güney- Kuzey-Batı cepheli, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 3 balkondan ibaret, İsmini vermek istemeyen oturanın beyanından kiracı tarafından mesken olarak kullanıldığı anlaşılmıştır.Taşınmazın bulunduğu binanın üstü çatısız gezilebilen dam teras, dış cephesi akrilik dış cephe boyası ile boyalı, bina giriş kapısı fotoselli kalın camlı alüminyum doğrama, giriş zemini granit kaplı, girişte duvarlar ve katlarda merdiven mahallinde zeminler seramik kaplı, Demir korkuluklu Merdiven basamakları mermer kaplı, girişte ve merdiven mahallinde alçı sıvalı duvarları ve tavanları(girişte alçıpan ışık bantlı tavanları) plastik boya ile boyalıdır.Taşınmazın giriş kapısı Çelik panel kapı, iç kapıları Amerikan ahşap panel kapı, pencereleri ve balkon kapıları pvc doğrama, salon ve oda zeminleri lamine parke, diğer zeminlerle banyo ve wc duvarları seramik, banyo ve wc tavanları pvc lambri kaplı, duvarları saten boya ile boyalı, tavanları (salonda alçıpan bantlı, diğer yerlerde tavanlar kartonpiyerli) alçı sıvalı ve plastik boya ile boyalı, mutfak duvarlan Italyan boya ile boyalı, mermerit kaplı mutfak tezgahı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, Elektrik-Su tesisatı mevcut ve kullanılır durumdadır. Bina ortak doğalgaz tesisatı taşınmazın kapısına kadar çekili vaziyettedir. Yapım yılı, kullanımı ve görünümü itibarı Taşınmazda, taşınmazın bulunduğu site ve blok ortak alanlarında yenilemeler de dikkate alındığında, %10 yıpranma bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu site, şehri doğudan batıya kat eden ana ulaşım arterlerindenG.M.K. Bulvarı ile Akdeniz sahil bandı arasında olmakla birlikte, hipermarketlere, Sağlık ocağına, semt pazarına, ilk ve orta öğretim yapılarına, parklara yaya yürüyüş mesafesindedir. Taşınmazın bulunduğu site ve civarındaki siteler genelde yüksek katlı benzer yapılardan müteşekkil olup, bulundukları bölgenin tamamı Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, yakın civarındaki Caddelerden ve GMK Bulvarından geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.
Adresi : Menderes Mahallesi, Limonluk Caddesi, 35404 Sokak, No:31/A, Büşra Mercanlar Sitesi, A Blok, Kat:4, D.No:12 Mezitli / MERSİN
Arsa Payı : 24/2220
İmar Durumu :Taşınmazın bulunduğu parsel, Mezitli Belediyesinin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Emsal: 1.50 (E:1.50) KONUT ALANI'na isabet etmektedir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 09/01/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/02/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/74 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR