Yazdır

TARSUS 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 135 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00494462
Şehir : Mersin
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 29.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 105181 TL
İlk İhale Tarihi : 17.01.2017 09:40
İkinci İhale Tarihi : 16.02.2017 09:40
Dosya Numarası : 2016/834 TLMT.
İhale Yeri : Tarsus Adalet Sarayı 2. Kat Mezat Salonu-TARSUS/MERSİN
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. TARSUS 2. İCRA DAİRESİ

2016/834 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Mersin İli, Tarsus İlçesi, 141 Ada No, 1 Parsel No, MİTHATPAŞA Mahallesi, Z+3.KAT:6 Bağımsız Bölüm olup, kat irtifakına göre 472,00 m2 arsa üzerinde dört katlı apartman vardır. Borçlu adına tam hisselidir. Beş katlı Hakan Apartmanın Doğu-Batı-Kuzey cepheli olduğu, her kat 2 daire olduğu, binada da asansör bulunmadığı anlaşılmaktadır. Sıvalı-boyalı olan daire 3 oda-salon-mutfak-wc-banyo ve balkondan ibarettir. Yer döşemesi karo-mozaik- kaplı, ıslak hacimler yerler seramik duvarlar fayans kaplıdır. Mutfak tezgahı üzeri Afyon mermer kaplı, alt ve üst dolapları MDF Lam mobilyadır. Kapı doğraması ahşap üzeri yağlı boyalı, pencereler PVC esaslıdır. Tavanlarda kartonpiyer kaplı olup, Elektrik ve su aboneliği mevcuttur. Binanın merdiven dairesi sıvalı-boyalı, basamaklar ve sahanlık Marmara cinsi mermer kaplıdır. Yapı yaklaşık 20 yaşlarında olup, yıpranma payı %20'dir.

Adresi : Mithatpaşa (Öğretmenler) Mahallesi, Hal Caddesi, 141 ada, 1 parsel- Tarsus/Mersin

Yüzölçümü : 135 m2

Arsa Payı : 60/610

İmar Durumu : Tarsus Belediyesi 1/1000 ölçekli Onaylı İmar Planında 5 katlı konut alanına isabet etmektedir. Çevre parsellerde konut yapılaşması yoğundur. Kamu ve eğitim kurumlarına, hastaneye, AVM’lere yakındır. Ulaşım sorunu yoktur. Alt ve üst yapı hizmetleri tamdır. İlçe merkezine yüreme yolu uzaklığındadır.

Kıymeti : 105.181,00-TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 17/01/2017 günü 09:40 - 09:50 arası

2. Satış Günü : 16/02/2017 günü 09:40 - 09:50 arası

Satış Yeri : Tarsus Adalet Sarayı 2. Kat Mezat Salonu-TARSUS/MERSİN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/834 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR