Yazdır

ERZURUM 5. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 132 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622265
Şehir : Erzurum
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEBAKIŞ 16.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 137487 TL
İlk İhale Tarihi : 25.07.2017 14:30
İkinci İhale Tarihi : 21.08.2017 14:30
Dosya Numarası : 2015/9700 ESAS
İhale Yeri : 5. İcra Müdürlüğü Koridoru - Erzurum Adalet Sarayı YAKUTİYE / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ERZURUM

5. İCRA DAİRESİ

2015/9700 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Yakutiye İlçe, 6181 Ada No, 2 Parsel No, Yukarıyoncalık Mahalle/Mevkii, 2. Kat 7 Bağımsız Bölüm Ayrıntılı bilirkişi raporu dosyada mevcut olup, bilirkişi raporunda "taşınmaz 8 katlı yapının 2. katında olup doğu batı cephelidir. Döşeme imalatları; tamamında betonarme şap kuru mahallerde oda salon giriş holü, gece holü, mutfak döşemeleri ahşap kaplama ıslak mahaller seramik kaplıdır. Taşınmazın doğu ve batı cephelerinde balkon bulunmaktadır. Dış pencere ve balkon doğramaları tek satıhlı ahşap doğrama olup, camları ise her doğramaya 4+4 mm kalınlığında ısı cam takılmıştır. İç kapı doğramaları ahşap göbekli kapı, mutfak dolabı 1. sınıf mobilya malzemesinden yapılmış olup vestiyeri yoktur. Dış giriş kapısı ve kasası çeliktir. Taşınmazın ısınması münferit kombili kalorifer sistemi ile yapılmaktadır. Çatısı ahşap oturtma çatı olup kaplama malzamesi galvanizli oluklu saç malzeme ile kaplanmıştır. Taşınmaz 3 oda 1 salon, giriş holü, yatak odası holü, iki adet balkon, mutfak, wc ve banyodan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgeye okul, sağlık ocağı ve cami yakın olup yakın çevresindeki yapılaşma kısmen eksik olduğu vbu yapıların Erzurum B.Ş.B. ve Yakutiye Bel. tarafından kamulaştırıldığı ve yerlerine 8 katlı imarlı yapıların yapıldığı belirtilmiştir. Taşınmazın yerleşim alanının merkezinde oluşu, çevresindeki yapılaşmanın kısmen devam etmesi kısmen tamamlanması, ulaşım sorununun olmaması, belediyenin tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden eksiksiz faydalanması taşınmazın değerini etkilemektedir..

Adresi : Yukarıyoncalık Mah. 2. Şadırlı Sokak Fatih Apartmanı Dış Kapı No:4 Kat:2 Yakutiye / ERZURUM

Yüzölçümü : 132,00 m2

Arsa Payı : 2639/55411

İmar Durumu : Dosyasındadır

Kıymeti : 137.487,50 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Diğer : A=0,64 M2 B=1,01 M2 C=0,20 M2 D=2,47 M2 3 nolu parsele tecavüzlüdür şerhi vardır.

1. Satış Günü : 25/07/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 21/08/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : 5. İcra Müdürlüğü Koridoru - Erzurum Adalet Sarayı YAKUTİYE / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/9700 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/06/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR