ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 130 m2 mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00495588
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 29.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ
Dosya Numarası
:
2016/10817 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
İlk İhale Tarihi
:
20.01.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
14.02.2017 10:30
İhale Yeri
:
Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 7 Nolu İhale Masası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ
2016/10817 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Şirintepe Mahallesi Birkurt Sokak No:138 adresinde bulunan binada 2. kat 5 nolu bağımsız bölüm olup tapuda Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Şirintepe Mahallesi, 8660 ada, 13 parselde kayıtlı binada 12/128 arsa paylı 2. Kat 5 nolu bağımsız bölümdür.Taşınmazın tapuda tam hissesi İsmail ALTUN adına kayıtlıdır. Taşınmazın toplam arsa alanı 368,00 m² dir.Bağımsız bölümün olduğu bina Betonarme karkas sistemde İşyeri+2 Normal katlı olarak yapılmıştır. Binada her katta 3 adet daire vardır. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün keşif anında mesken olarak kullanılmadığı görülmüştür. Binada asansör yoktur. Mesken 3 oda, salon, mutfak, antre, wc, banyo ve balkon bölümlerinden oluşmuştur. Meskende salon ve odaların zemini ahşap laminant parke, antre ve ıslak zeminler seramik kaplanmıştır. Banyo ve wc duvarları seramik kaplı olup diğer duvarlar sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Banyoda duş ve kabini, klozet ve lavoba mevcuttur. Mutfak dolapları ahşap olup, tezgahı mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar ahşap, pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Mesken kalorifer ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölümün net alanı yaklaşık 130,00m2 dir. Elektrik ve suyu mevcuttur.Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 6 olabileceği kanaatine varılmıştır.Taşınmaz Anadolu Üniversitesine yaklaşık kuş uçuşu 1245 metre, İsmet İnönü 2 caddesine yaklaşık kuş uçuşu 1170 metre, Bursa Eskişehir karayoluna yaklaşık kuş uçuşu 1650 metre mesafededir. Belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmaktadır. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam 3 kat Konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 14/02/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 7 Nolu İhale Masası
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10817 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR