BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 130 m2 dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699469
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / GÜRSU
: 130
Oda Sayısı : 5+1
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 11.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1437 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
06.02.2018 14:15
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2017/1437 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Gürsu İlçe, 182 Ada, 41 Parsel, KURTULUŞ Mahalle, C Blk 3 + Çatı Katı, 29 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken nitelikli taşınmazın tamamı; Ana Parsel üzerinde imar durumuna uygun olarak inşa edilmiş üç adet beş katlı iki adet üç katlı bina bulunmaktadır. Binanın zemin katı iş yeri normal katları mesken olarak kullanılmaktadır.C blok parselin kuzeydoğusunda kalmaktadır. Bina asansörlü ve kombi kaloriferlidir.C blokta 29 nolu mesken dublekstir. 3. Katta hol, üç oda, salon, tuvalet ve iki balkon vardır. Çatı katında hol, iki oda, banyo vardır. Çatı katına holdeki ahşap kaplı merdivenle çıkılmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke, ıslak satıhlar seramik ile kaplıdır. Duvarlar alçı sıvalı ve boyalıdır. Kartonpiyer yapılmıştır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır.Banyoda duşakabin ve klozet vardır. Daire kapısı çelik, iç kapılar Amerikan panel, pencereler pvc den yapılmıştır. Daire brüt 160 m2, net 130 m2 alanındadır. Bina 7 yaşındadır. Taşınmazın bulunduğu çevrede genellikle beş-altı katlı binalar yer almaktadır. Yapıların tamamına yakını mesken olarak kullanılmaktadır. Bölgede her türlü kamu hizmetleri mevcuttur. Parselin cephe aldığı yol asfalt ile kaplıdır.

Adresi : Dosyasında mevcut olup bizzat müracaat halinde verilecektir.

Yüzölçümü : 3.225,29 m2

Arsa Payı : 76/3225

İmar Durumu : Bursa Gürsu ilçesi, Kurtuluş Mah. de 182 ada, 41 parsel de kayıtlı taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planı dahilinde bitişik nizam 4 kat H:12,50 mt ticaret binası inşaatına izni verildiği, yoldan 5 mt geri çekileceği anlaşılmaktadır.

Kıymeti : 220.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 09/01/2018 günü 14:15 - 14:20 arası

2. Satış Günü : 06/02/2018 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1437 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR