Yazdır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 130 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450256
Şehir : Mersin
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/4 TLMT.
İlk İhale Tarihi : 02.12.2016 14:30
İhale Yeri : Yeni Adalet Sarayı 6.İcra Müdürlüğü Satış Salonu
İcra Birimi : MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
İkinci İhale Tarihi : 28.12.2016 14:30
Muhammen Bedeli : 230000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. MERSİN

6. İCRA DAİRESİ

2016/4 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri :Mersin İl, Mezitli İlçe, 531 Ada No, 1 Parsel No, Davultepe / Cumhuriyet Mah. Mahalle/Mevkii, C3 Blok 2 kat. 7 Bağımsız Bölüm Ana taşınmazın yapımına mülga Davultepe Belediyesince verilen 05.06.1987 tarihli inşaat ruhsatına göre başlandığı bilgisi verilmiş, site üzerinde A Blokta 5, B Blokta 5, C Blokta 4 blok bulunmakta, C BloktakiC1, C2, C3 ve C4 bloklar birbirine bitişik konumda, alacak konusu taşınmazın da bulunduğu C3 Blok, Z+6 katlı, betonarme karkas olarak yapılmış, tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre; zemin katta 2 pansiyon dairesi, kapıcı dairesi ve blok giriş holü, normal katlarda ise her katta 2 şer mesken olmak üzere blokta 14 bağımsız bölüm bulunmakta, asansörlü, blokta doğalgaz tesisatı mevcut, gezilebilen dam teraslı, bloğun dış cephesi terasit hazır sıva cephe kaplama, blok giriş kapısı bulunmamakta, giriş holü yer döşemeleri mermer-seramik döşeme, merdiven basamaklarının yer döşemeleri dökme mozaik, kat sahanlık alanlarının yer döşemeleri karo mozaik, giriş holü duvarları tam-yarım duvar mermer üstü ve kat alanı duvarları sıva üzeri boya kaplama, merdiven korkulukları demirden imal edilmiş, site bahçe kapısı raylı demir kapı, bahçe duvarı çevrilmiş üzeri demir korkuluklu, çevre düzenlemesi yapılmış, site içerisinde sosyal tesis, kafeterya, yüzme havuzu, açık araba park alanı, çocuk oyun alanı, güvenlik kulübesi ve güvenlik bulunmakta, ana taşınmazGazi Mustafa Kemal Bulvarı ile Namık Kemal Caddesinin ana arterlerinin kesiştiği noktanın yaklaşık 250 metre doğusunda yer almakta, ana taşınmaz sahil bandına 1. parsel konumunda, ana taşınmazın doğusunda Şoray 2 Tatil Sitesi, batısında Onur Tatil Sitesi bulunmakta, taşınmaz belediyenin alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta, ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Alacak konusu taşınmaz tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre; 2 oda, salon-mutfak, wc,banyo, 2 balkon ve müştemilatından oluşmakta, DB cepheli, ortak alanlar hariç balkonlar dahil yaklaşık 130 m² brüt alanlı, meskenin giriş kapısı panjurlu ahşap,yer döşemeleri karo mozaik, ıslak hacimler hariç tüm hacimlerin duvarları sıva üzeri boya kaplama, ıslak hacimlerin döşeme ve kaplamaları fayans, banyo duvarının bir kısmının fayansları düşmüş durumda, meskenin iç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları pvc, meskende mutfak dolabı ve tezgahı bulunmakta, balkon korkulukları demir imalat, taşınmaz konut olarak kullanılmaktadır.

Adresi:Cumhuriyet Mahallesi,Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Palma 1 Sitesi, No:965, C3 Blok, Kat: 2/7MezitliMERSİN

İmar Durumu:M(plan onama tarihinden önce alınan imar durumu ve inşaat ruhsatındaki yoğunluk ve yükseklik geçerli olan) rumuzlu alan
Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydı gibidir
KDV Oranı : %1
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 18/4800
Kıymeti: 230.000,00 TL

1. Satış Günü: 02/12/2016 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Yeni Adalet Sarayı 6.İcra Müdürlüğü Satış Salonu -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR