Yazdır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 130 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450801
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 2
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/2751 TLMT.
İhale Yeri : londraasfaltıyanyolno:107çanakkalesok. aymerkez karşısıbelediye mezatsalonubüyükçekmece /İstanbul
İlk İhale Tarihi : 23.11.2016 15:00
İkinci İhale Tarihi : 27.12.2016 15:00
Muhammen Bedeli : 250000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE

1. İCRA DAİRESİ

2016/2751 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1- TAPU KAYDI :

Dosyasında mevcut Beylikdüzü Tapu Sicil Müdürlüğünün 20.07.2016 tarihli yazısı ve eki tapu kaydında; Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu, 726 ada 1 parselde kain 152/24722 arsa paylı A3 Blok 11 no.lu bağımsız bölümün tamamının kaydı üzerinde alacaklı banka lehine ipotek hakkının bulunduğu belirtilmektedir.

2- İ M A R D U R U M U :

Dosyasında mevcut Beylikdüzü Belediye Başkanlığının 15.07.2016 tarihli yazısında; 16.02.2004 tarihinde onaylanan 1/1000 Ölçekli Yakuplu Revizyon Uygulama İmar Planında Marmara Mahallesi 726 Ada, 1 parselin T ile gösterilen konut alanında kaldığı, T ile gösterilen konut alanında mak. E:140, max h:10, mak. 160 bağımsız bölüm olarak planlandığı belirtilmektedir.

3- HUDUDU VE SAHASI :

Taşınmazın birlikte getirilen paftasının yerine tatbikiyle uygunluğu saptanmıştır.

4- TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU

Kıymet takdirine konu taşınmaz, Yakuplu 726 ada 1 parselde kayıtlı, A3 Blok, 2. kat, 11 no.lumesken olup, adres olarak Beylikdüzü Yakuplu Marmara Mahallesi Avrasya Caddesi 212 Sokak Gelişim Sitesi tapuda A3 Blok, yerinde 7/C Blok, 2. Kat D.11 adresinde yer almaktadır.

Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan inceleme bilgi alınmak suretiyle yapılmıştır. Buna göre; daire plan itibariyle; girişte hol, salon, mutfak, koridor; koridor üzerinde tuvalet, 3 yatak odası, banyo tuvalet ve iki balkondan ibarettir. Daire girişi, mutfak, koridor, banyo, tuvalet ve balkon zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri laminat parke döşelidir. Mutfak dolapları, banyo tuvalet vitrifiye malzeme mevcuttur. Binada iki asansör mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı olup, daire kapılarının Amerikan kapı, doğramaların pvc, camların ısıcam, duvarların saten boya, tavanların kartonpiyer olduğu belirtilmiştir. Daire doğalgaz ve kombilidir. Daire takriben brüt 130 m2 kullanım alanına sahiptir. Ortak alanlar mermer, merdiven korkulukları demir konstrüksiyondur. Taşınmaz, İhlas Marmara Evleri olarak bilinen toplu konut alanına yakın konumdadır. Önemli gelişim gösteren Beylikdüzü yerleşim alanı ile doğrudan irtibatlıdır. Toplu taşım araçları yönünden geniş imkana sahiptir. Yakın çevresinde Migros, Carrefoursa gibi büyük alışveriş mağazaları, semt pazarı, aynı bölgede ülkenin önemli çok sayıda sanayi kuruluş ve firmaları faaliyet göstermektedir. Emin Yükseloğlu İlköğretim Okuluna komşudur.

NETİCE VE KANAAT :

Kıymet takdirine konu dairenin yeri, mevkii, konumu, bir site içersinde yer alması, blokların ana cadde üzerinde ve caddeye cepheli oluşu, önünün açıklığı, oda sayısı, brüt kullanım alanı, ulaşımındaki kolaylıklar, geniş alışveriş imkanı, Beylikdüzü Migros, Carrefour, Onur, Uyum gibi önemli alışveriş merkezlerine yakın mesafede oluşu, açık otoparkının mevcudiyeti, E5 ve TEM karayolu irtibatı, şehir merkezine yakınlığı, inşasında sarfedilen malzeme ve işçilik kalitesi, bölge altyapısının mevcudiyeti, belediye hizmetlerinden yararlanma imkanı, komşu parselinde İhlas Marmara Evlerinin yer alması, yakınında kurulmakta olan semt pazarı, faaliyet gösteren okul binaları, bölgenin gösterdiği gelişim, solunabilir temiz havası, yakın çevresinde oluşan rayiç değerler dikkate alındığında değerinin 250.000,00 TL olarak belirlenmiştir.

Kıymeti : 250.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.

1. Satış Günü : 23/11/2016 günü 15:00 - 15:10 arası

2. Satış Günü : 27/12/2016 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri : londraasfaltıyanyolno:107çanakkalesok. aymerkez karşısıbelediye mezatsalonubüyükçekmece /İstanbul

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2751 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/09/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR