Yazdır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 124 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00491700
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Binadaki Kat Sayısı : 6
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SİVEREK HEDEF 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/136 ESAS
İhale Yeri : ESKİ İLÇE KAYMAKAMLIK BİNASI ÖN BAHÇESİ
İkinci İhale Tarihi : 27.01.2017 14:00
Muhammen Bedeli : 80000 TL
İlk İhale Tarihi : 27.12.2016 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
SİVEREK
İCRA DAİRESİ
2016/136 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Siverek İlçe, 1307 Ada No, 4 Parsel No, CAMİKEBİR Mahalle/Mevkii, 1 Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu parsel ayrık nizam 5. kat imarlıdır. Taks:0,30KAKS:1,50'dir.Taşınmaz Siverek belediyesi sınırları içinde ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 740,24 m2 yüzölçümlü parsel üzerinde konumlanmış betonarme karkas yapı tarzında, yaklaşık 8 yıllık binadır. Kat irtifakına esas mimari projesine göre, bodrum kat+zemin kat+ 4 normal katlı olmak üzere toplam 6 kattan oluşmaktadır. Taşınmazın bodrum ,sığınak, müştemilat ve 1 adet mesken zemin katta 2 adet mesken ve 4 normal katlarında ise her katta 2'şer adet mesken olmak üzere toplam 11 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz bodrum kat (1 nolu bağımsız bölüm) mesken bina girişine göre sağ tarafta (kuzey-doğu-güney) cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre antre-hol+3 oda+salon+mutfak+bir banyo+WC hacimlerinden oluşmakta olup brüt 124 m2 alana sahiptir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, yerler seramik kaplama, duvarlar saten boyalı, pencereler PVC doğramadır.Taşınmazın iç kapıları ahşap doğrama, ıslak hacim duvarlarının fayans kaplama olduğu görülmüştür. Mesken içerisinde mutfak dolabı ve vestiyer yer almamaktadır.
Adresi : Şanlıurfa ili, Siverek ilçesi, Yenişehir mah.,Çınar Apt.. No:16/1
Yüzölçümü : 124 m2
Arsa Payı : 8/138
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 kat konut imarlı, Taks: 0,30 - Kaks: 1,50
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir
1. Satış Günü : 27/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ESKİ İLÇE KAYMAKAMLIK BİNASI ÖN BAHÇESİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/136 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR