KAYSERİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 122 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00446459
Şehir : Kayseri / Melikgazi
: 122
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 9
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MESAJ 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2013/8448 ESAS
Muhammen Bedeli
:
147500 TL
İlk İhale Tarihi
:
22.11.2016 09:30
İkinci İhale Tarihi
:
20.12.2016 09:30
İhale Yeri
:
KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ

8. İCRA DAİRESİ

2013/8448 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 3617 Ada No, 3 Parsel No, Germir mah. Mahalle/Mevkii, A Blok 9. kat 27 nolu mesken Bağımsız Bölüm; bu taşınmazda kat irtifakı tesisinin kurulmuş, taşınmazın üzerine iki blok binanın inşa edilmiş olduğu, bağımsız bölümün; bodrum kat+zemin kat+9 normal kat tan oluşan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, tahminen 10-15 yıllık, merkezi sistem kömürlü kaloriferli, tek asansörlü, normal katlarının her birinde 3 er adet mesken daire bulunan, bir binanın 9.normal katındaki 27 nolu mesken daire olduğu; mahallindeki incelemeye göre ve brüt alanından hareketle 122,5m2 net alanlı olan bu bağımsız bölümün, 3 oda+salon+mutfak+banyo+lv&wc+antre+hol+3 balkon dan oluştuğu; kuzey-doğu-batı yönlere olmak üzere üç cepheli olduğu; bağımsız bölümün; iç kapı doğramalarının ahşap, pencere doğramalarının pvc ve ısıcamlı, daire giriş kapısının dekoratif saç kapılardan, olduğu; zeminlerinin, salon ve odalarda ahşap, diğer yerlerde seramik, kaplamalı, olduğu; duvarlarının, ıslak hacimlerde ve mutfakta tavana kadar seramik fayans kaplamalı, diğer yerlerde sıva üzerine plastik boyalı, olduğu; mutfak tezgah ve dolaplarının yapılı olduğu; bir balkonuna cam balkon sistemi yapılmış olduğu; ocak kullanımı için doğalgaz bağlantısının yapılmış olduğu; bağımsız bölümün bulunduğu taşınmazın; Kayseri kent merkezine uzak ve araç ile gidilebilecek yerde bulunan taşınmazın, yakın çevresinde temel ihtiyaçların karşılanabileceği, dükkan türü alış-veriş yerlerinin sınırlı olduğu; elektrik, su, yol, doğal gaz, kanalizasyon, kent içi toplu ulaşım, sağlık, eğitim, belediye temizlik ve çöp toplama hizmetleri, gibi kentsel kamu hizmetlerinden yararlanma imkanının bulunduğu; bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.

Adresi : Germir Mah. 1767.Sk. No:18 Altın Tepe Sitesi A Blok Kat:9 Daire:27 Melikgazi / KAYSERİ

Yüzölçümü : 6.972,14 m2

Arsa Payı : 54/3214

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 3 katlı ayrık nizam konut alanı (E=0,90) olarak ayrılmış imar parseli

Kıymeti : 147.500,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut; T.Halk Bankası A.Ş. lehine İpotek v.s.

1. Satış Günü : 22/11/2016 günü 09:30 - 09:35 arası

2. Satış Günü : 20/12/2016 günü 09:30 - 09:35 arası

Satış Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/8448 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2016

Not: İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.( İ.İ.K. 127. Mad.)

(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR