Yazdır

GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 120 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448667
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 189500 TL
İkinci İhale Tarihi : 10.01.2017 09:30
İlk İhale Tarihi : 16.12.2016 09:30
Dosya Numarası : 2016/2577 TLMT.
İhale Yeri : Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Gaziantep Adliyesi Şehitkamil / Gaziantep
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

GAZİANTEP

13. İCRA DAİRESİ

2016/2577 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:

Gaziantep ili Şahinbey İlçesi Kızılhiras mah. 242 ada, 1 parsel, 9471,20m2 olan, kat irtifakına göre parsel içinde 2. Blok'da 89/23898 arsa paylı 12. Normal kattaki 78 nolu bağımsız bölüm mesken taşınmaz. Mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlemşi olduğu, kendi içinde iki oda, misafir salonu ve müştemilatlarının olduğu görülmüştür. Betonarme olarak yapılmıştır. duvarlar ince sıva üzeri su bazlı boyalıdır. zemin tabanları seramik ile kaplıdır. misafir odası tabanları laminat parke ile kaplıdır. iç doğramalar ahşap olup üzeri boyalıdır. dış doğramalar ise PVC'den imal edilmiştir. Mutfak, lv, Wc, Banyo duvarları fayansla kaplıdır. bağımsız bölüm batı-kuzey,güney cephelidir. bu meskeninin inşaat alanı 120m2'dir. taşınmaz kaloriferle (kombi) ısıtılmaktadır. bina asansörlüdür. bu taşınmaz şehrin güney-batısında Karataş 1.Bölge taplu konut alanı içerisinde bir bölgede bulunmaktadır. çevresi genellikle imara uygun yapılaşmış olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlandığı görülmüştür. Adres olarak ise Karataş Mahallesi 1.Bölge 384 nolu sk. Ceylan Nilüfer Sitesi F blok K:13 Daire:25 Gaziantep olarak tespit edilmiştir.

İmar Durumu : İnşaat tarzı Şahinbey Belediyesi İmar müdürlüğünün yazısına göre imar planına göre taşınmaz imarda olup, ticaret yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti : 189.500,00 TL,

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 16/12/2016 günü 09:30 - 09:40 arası

2. Satış Günü : 10/01/2017 günü 09:30 - 09:40 arası

Satış Yeri: Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Gaziantep Adliyesi Şehitkamil / Gaziantep

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2577 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR