Yazdır

MALATYA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 112 m2, 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00498087
Şehir : Malatya
: 112
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYASÖZ 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 102700 TL
İlk İhale Tarihi : 05.01.2017 14:25
Dosya Numarası : 2016/63588
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2016/63588 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 129 Ada No, 1 Parsel No, Bostanbaşı Köyü, 1.blok 7.kat 34 nolu Bağımsız Bölüm Tespit konusu dairenin bulunduğu bina betonarme karkas yapı özelliğinde olup; daireninin elektriği, suyu mevcuttur. Isınma şekli bireysel kombili kaloriferdir. Mahalde kombisinin eski olduğu görülmüştür. Dış kapı çelik kapı, bina asansörlüdür. Daire salon, 3 oda, mutfak, antre, banyo, wc, ve 3 adet balkon mevcuttur.
Adresi : Polis Okulu Karşısı Mina Sit. A1 Blok K:7 D:34 Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 112m2(net) Arsa Payı:576/38592 Kıymeti:102.700,00 TL KDV Oranı:%1
İmar Durumu : Yola terkten sonra e=2,00 yençok=serbest konut alanında kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/01/2017 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 02/02/2017 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Malatya Adliyesi Ek Bina Malatya İcra Dairesi (Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A Battalgazi/Malatya)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK. 127. Maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya, alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunması için tebliğe çıkarılacak, adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilecek, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmayacak ve gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/63588 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR