KOCAELİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 110 m2 dubleks mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00670199
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : GÜNDOĞDU MAH. / GÜNDOĞDU
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 29.09.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1050 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.11.2017 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2017 11:00
Satış Yeri
:
Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu - M.Ali Paşa Mah.Doğu Kışla Parkı İçi No:28 İZMİT / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ
7. İCRA DAİRESİ
2017/1050 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 185 Ada, 21 Parsel, Ş.Gündoğdu Köyü Mevkii, Bodrum + Zemin Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm Bina 4 katılı ve yeni yapılmış bina olup, meskun alandadır.Müstakil binadır, site içinde değildir, cephe aldığı yol asfalt kaplıdır, alt yaıp ve ulaşım sorunu yoktur.her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır. İzmit merkeze, otobana, şehirlerarası otobüs terminaline yakındır.Binanın yol seviyesinin yarım kat altındaki bodrum katı ile yol seviyesinin yarım kat üstündeki zemin katında bulunun , bahçe dubleksi olarak adlandırılan, dubleks dairedir, aynı katlarda toplam 4 bahçe dubleksi vardır. zemin kat seviyesindeki giriş katında salon,mutfak,oturma odası ve tuvalet olduğu,alt katta 2 yatak odası ve banyo olduğu, alt katın yol seviyesinin yarım kat altında olmakla birlikte her odasının aydınlık olduğu, binan bahçe seviyesinde olduğu, dairenin toplam kullanım alanının yaklaşık 110 m2 olduğu, evde kullanılan yapı malzemelerinin yeni ve orta kalitede olup, çok lüks olmadığı, kuru zeminlerinin laminant, ıslak zeminlerin tavana kadar seramik,iç kapılarının amerikan,dış kapının çelik olduğu,doğalgaz kat kaloriferi ile ısındığı,mutfakta doğlagaz olduğu görülmüştür.
Adresi : Zübeyde Hanım Caddesi, Ulu Sokak Güçlenen İnşaat Apartmanı No:62 Yeşilova Kocaeli
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : 35/333
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında ,%35 taban Alanında 3 kat İnşaata İzin verilen konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 23/11/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 19/12/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu - M.Ali Paşa Mah.Doğu Kışla Parkı İçi No:28 İZMİT / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda iş bu ilan İİK m.127 gereğince tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1050 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR