KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 110 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00715443
Şehir : Konya
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA TAKİP 06.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7136 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2018 15:40
İkinci Satış Günü
:
22.02.2018 15:40
Satış Yeri
:
Konya Adliyesi Mezat Salonu A Blok Zemin Kat No: 20 Karatay/Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 12. İCRA DAİRESİ
2017/7136 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Karatay ilçesi, 38 Mahalle, 20350 ada, 3 parsel sayılı, 346,00 m2 yüzölçümlü alan üzerinde 51/346 arsa paylı, zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm olup, taşınmaz "Kayacık Araplar Mahallesi, Ataç Sokak No: 6/2 Karatay/Konya" adresinde tam hisselidir. İmar durumu olarak üç kat mesken sahası içerisinde kalmaktadır. Şehir merkezine, alışveriş merkezlerine yakın konumdadır. Kule Site alışveriş merkezine 1 km mesafede, Mussalla mezarlığına 500 metre mesafede, Cemal Keleşoğlu Anadolu Lisesine 500 metre mesafededir. Alt yapı hizmetleri tamdır. Ana taşınmazın bodrumunda ortak depo, sahanlık ve dubleks eki mesken, zeminde 1 ad. Mesken, 1 ad. Dubleks mesken 1.2. katlarda 3 adet mesken, 1 adet dubleks mesken, çatı katında 1 adet dubleks mesken eki ve makine dairesi olarak yapılan binanın çatısı ahşap oturtma çatı ve üzeri kiremit kaplıdır. Kıymet takdirine konu taşınmaz, zemin katında bulunan mesken doğu-batı cephelidir. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Ana taşınmazın giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılı ve giriş zemin seramik, merdiven ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılmıştır. Doğu-Batı cepheli taşınmazın alanı brüt 110,00 m2 , net alanı 88,29 m² dir.Zemin kat bulunan mesken, antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, hol ve 1 balkondan oluşmaktadır. Evin giriş çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel ve pencereleri ahşap görünümlü pvc doğrama ve demir korkuluk takılıdır. Duvarlar dekoratif kağıt kaplıdır. Islak alanlar yerinde seramik kaplama, oda tabanları ve antre laminat parke kaplıdır. Banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama ve mermer tezgah bulunmaktadır. Banyoda lavabo, klozet ve duşakabin vardır. Ferdi Doğalgaz, elektrik ve su tesisatı mevcuttur. 190.000,00 TL(Yüz Doksanbin Türk Lirası) değerindedir.
Adresi : Kayacık Araplar Mahallesi, Ataç Sokak No: 6/2 Karatay/Konya Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 346 m2

Arsa Payı : 51/346

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 190.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 25/01/2018 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 22/02/2018 günü 15:40 - 15:45 arası

Satış Yeri : Konya Adliyesi Mezat Salonu A Blok Zemin Kat No: 20 Karatay/Konya

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7136 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR