Yazdır

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 110 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448622
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 2
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2015/3572 TLMT.
İhale Yeri : Küçükçekmece belediyesi mezat salonu-Gültepe mahallesi Bağlar cad. No 71 Fatih camii bahçesi Muhtarlık binasının 1. kat Küçükçekmece istanbul
İlk İhale Tarihi : 21.11.2016 10:30
İkinci İhale Tarihi : 19.12.2016 10:30
Muhammen Bedeli : 300000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

KÜÇÜKÇEKMECE

1. İCRA DAİRESİ

2015/3572 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul ili Küçükçekmece ilçesi Küçükçekmece mahallesi 8440 parsel sayılı 2. kat 19 nolu bağımsız bölüm daire nitelikli taşınmaz; taşınmaz, Konu taşınmaz, bölgenin ana arter ulaşım yolu olan İstasyon Caddesine yakın, merkezi bir konumdadır. Binanın sol yan ve sağ yan cephesinden, 2 adet girişi bulunmaktadır. onaylı mimari projesine göre binanın 2. bodrum katında, otopark alanı ile binaya ait ortak alanlar, 1. Bodrum, zemin ve normal katların her birinde ise 6şar b. b. daire olmak üzere, binada toplamda 30 adet bağımsız bölüm daire bulunmaktadır. Binanın dış cephesi, mantolama üzeri dış cephe kaplaması ile kaplıdır. Binada, 2 adet asansör bulunmaktadır. Bina içinde, giriş sahanlığı, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları zeminleri, mermer kaplamalıdır. Merdiven korkulukları ve küpeştesi alüminyum profillidir. Bina dış kapısı, çelik profillidir.

Satışına karar verilen 19 nolu daireye gelince; onaylı mimari projesinde, binanın 2. normal katında, brüt;110 m² alanda, 3 oda, salon, hol, mutfak, banyo, wc ve 2 adet balkon hacimlerinden ibarettir. Konu taşınmaza, B Blok binadan ulaşılmakta olup, dış kapı nosu;16dır. Konu taşınmaz, kat, konum ve alan olarak onaylı projesi ile uyumludur. Konu taşınmazın, ısıtma sistemi, doğalgazlı sistemlidir. Konu taşınmaz, binanın bina ön cephesinden, doğuya, binanın sol yan cephesinden ise güneye olmak üzere çift cephelidir.

Taşınmazın iç mekânlarında, salon ve odaların zemin döşemeleri, laminat parke kaplıdır. Duvarlar, saten boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfakta, zemin döşemeleri seramik kaplıdır. Mutfak tezgâhı, mermerit malzemeden, dolaplar mdfli malzemeden mamuldür. Mutfakta, fırın, davlumbaz gibi ankastre mutfak ekipmanları mevcuttur. Islak hacim, hol zeminleri, seramik kaplıdır. Banyo hacminde, klozet, ayaklı lavabo ile duş kabini bulunmaktadır. Dış kapısı çelik, iç kapıları, Amerikan tipli, pencereleri, pvc profillidir.

Adresi :İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Kanarya Mahallesi, Atmaca Sokak, Lale Apartmanı, No:44/42, B Blok, D:16 adresindedir.

Yüzölçümü : 865,04 m2 (bağımsız bölüm dairenin brüt alanı 110 m2 dir)

Arsa Payı : 3488/86500

İmar Durumu : Küçükçekmece Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 15.12.2015 tarihli yazısında; Küçükçekmece İlçesi, Küçükçekmece Mahallesi, 8440 parsel sayılı yer, 15.12.2006-17.01.2014 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli, Küçükçekmece Merkez Revizyon Uygulama İmar Planında, plan notlarının 1.21. maddesindeki hükümlere haiz, kısmen ayrık nizam, 4 kat, ``Konut alanında kalmaktadır. Havamania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adedi Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünce tespit edilecek RS Kotuna göre belirlenecektir. Denilmektedir.

Kıymeti : 300.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : ipotek, haciz

1. Satış Günü : 21/11/2016 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 19/12/2016 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Küçükçekmece belediyesi mezat salonu-Gültepe mahallesi Bağlar cad. No 71 Fatih camii bahçesi Muhtarlık binasının 1. kat Küçükçekmece istanbul

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3572 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2016

(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR