ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 103 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00700183
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / HACIALİBEY
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 16.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/573 ESAS
Muhammen Bedeli
:
135000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.02.2018 10:30
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ

2017/573 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 688 Ada, 35 Parsel, İHSANİYE Mah. Teras kat, 18 nolu b.b. Nolu Bağımsız Bölüm Daire 103,00 m2 alanındadır. Halen mesken olarak kullanılan daire bir salon, 3 oda, antre, mutfak, banyo ve wc mahallerinden meydana gelmektedir. Salon tabanı ahşap parke, odalar tabanı pvc esaslı malzeme olan marley, antre ve mutfak tabanı seramik kaplıdır. Duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavan permolit boyadır. Mutfak balkonlu olup, mermerit tezgah ve eviyesi, tezgah üstü ve altı dolaplar mevcuttur. Tezgah ile dolaplar arası da seramik kaplıdır. Banyo ve wc bölümünün zemini ile duvarları seramik kaplı olup banyoda küvet, batarya, klozet ve lavabo mevcuttur. Wc de klasik tuvalet taşı ve lavabo bulunmaktadır. İç kapılar ahşap panel, pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik doğramadır. Isıtma merkezi sistem doğalgaz olup döküm radyatörler mevcuttur. Bina asansörlü olup giriş zemini ve duvar etekleri mermer, merdivenler ve sahanlıklar yerinde dökme mozaik kaplıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Bodrum katta sığınak, kömürlük ve kazan dairesi, zemin katta iş yerleri, normal katlarda ikişer daire mevcuttur. Daire mevcut haliyle orta standartta sayılır. Şehir merkezine yakın olmakla birlikte eski bir yerleşim alanında eski evlerin yıkılarak yenilerinin inşa edilmesi nedeniyle hızla gelişen ve talep gören bir mevkide yer almakta ve belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyet Cetveline göre III. Sınıf B gurubu yapılar cinsinde olmaktadır.
Adresi : İhsaniye Mah. Kırım Cd. No. 64 D.14 Tepebaşı Eskişehir
Yüzölçümü : 187,50 m2
Arsa Payı : 10/300
İmar Durumu :, İnşaat tarzı Tepebaşı Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 8 kat (B-8) mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/01/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 13/02/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/573 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR