ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 100 m2 mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00546473
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKBAL 10.02.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2013/10258 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
İlk İhale Tarihi
:
03.04.2017 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
28.04.2017 11:00
İhale Yeri
:
1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni


T.C.
ESKİŞEHİR
1. İCRA DAİRESİ
2013/10258 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Eskişehir İli,Odunpazarı İlçesi,Karapınar Mahallesi, 3067 ada ,1 parselde kayıtlı DBlokZemin kat1 nolu bağımsız bölüm de kayıtlı meskenvasfındaki5.492,98 m2yüzölçümlü1/60 arsa paylı taşınmaz mesken vasfı ilekayıtlı olup,Taşınmaz , Odunpazarı ilçesi, Çankaya Mahallesi, Çankaya Caddesi,No: 10 D Blok Zemin Kat1 nolu bağımsız bölüm adresinde yer almakta olup,Taşınmazile ilgili tapuda kat mülkiyetine geçilmemiştir. Taşınmazın Kat irtifakı tapu kaydı bulunmaktadır. Meskeninkıymet takdiri tarihindekaba inşaat halinde olduğu ve henüzhali hazırda kullanımının mümkün olmadığıtespit edilmiştir. Bağımsız bölümünyapılan ölçümsonucundataplam alanının bürüt 100 m2 olduğu tespit edilmiştir.Mesken salon,üç adet oda bir ebebeyn banyosu, banyo,wc ,mutfak ,antre ve iki adet balkondan oluşmaktadır.Meskende bulunan mahallerin zemininde herhangibirkaplamamalzemesinin bulunmadığı,kaba inşaat halinde olduğu görülmüştür.Salon ,mutfak antre ve üç oda duvarlarının kaba sıva üzerene tek kat alçı sıva çekildiği,banyo ,ebebeyn banyosuvewc nin duvarlarının kaba sıva olduğusalon ve üç odanın tavanının alçıpan asmatavan olarak yapıldığıtespit edilmiştir.Banyo,ebebeyn banyosu ve wc nin tavanı kaba inşaat halinde olduğu,.Mutfak ve odada bulunanbalkonların kapılarının pvc doğrama olduğu, balkon kapıları haricinde hiçbir mahalin kapısınınbulunmadığı tespit edilmiştir.Meskenindış kapısı çeliktir.Bütün pencereler pvc esaslı pendoğramadır.Bütün denizlikler mermer kaplamadır.Mutfakta tezgah ve dolaplar yapılmamıştır.Banyo ebebeynbanyosu ve wc deklozet ,duşa kabin ve lavabo bulunmamaktadır. Kalorifer,su ve elektirik tesisatı mevcuttur. Taşınmaza kaloriferve kombihenüz takilmamıştır.Elektirik,su ve doğalgazmevcut değildir.Apartmanmerdivenleri mermer kaplama olup, apartmanda asansör mevcuttur ,ancak montajı yapılmamıştır.Taşınmaz belediye hizmetlerinden tamamen faydalanmaktadır.(Taşınmaz tapukaydında Maliye Hazinesinin 775 sayılı yasa amaçları dışındakullanılamaz şerhi bulunmaktadır.)
İmar Durumu : Var .1/1000 ölçekliuygulama imar planındablok nizam 5 kat ( 5,00 mt bahçe ve 3,00 mt yan bahçe) mesken alanına isabetetmektedir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 03/04/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 28/04/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/10258 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR