KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 100 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00668905
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ESENYURT MAH. / BATTALGAZİ
: 100
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 25.09.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/246 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2017 14:00
Satış Yeri
:
Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu - İstasyon Mah. Ziya Sok. No:6 KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ

2016/246 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adres ve Tapu Kaydı : Esenyurt Mahallesi, Hangar Caddesi, Aslantaş Apartmanı, No: 8/2 Melikgazi Kayseri adresinde bulunan taşınmaz, Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Tontar Mahallesi, 2503 ada, 1101 parsel nolu tapu kayıtlarında bulunan 507,00 m² yüzölçümlü arsanın zemin katında bulunan 2 bağımsız bölüm nolu mesken olup, arsa payı 84/506 hissedir. Tam hissesi Ahmet Nekouyu adına kayıtlıdır. T.Garanti Bankası adına ipoteklidir.
Binanın Özellikleri : Bu arsa üzerinde bulunan Aslantaş apartmanı ise bodrum + zemin + 2 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, ahşap oturtma çatılı, kaloriferle ısıtılan, doğalgaz tesisatlı, 3B yapı sınıflı, % 15 yıpranma oranlı bir binadır.
Meskenin Özellikleri : Bu apartmanın zeminkatında yer alan 2 bağımsız bölüm nolu mesken ise, yaklaşık 100 m² inşaatalanlı, 3 oda, 1 salon, WC, mutfak, banyo, antre mahallerinden oluşan, çelik giriş kapılı, ahşap iç kapılı, ahşap pencereli, normal mekan zeminleri ahşap parke kaplamalı, ıslak mekan zeminleri fayans kaplamalı, normal mekan duvarları sıva üzeri boyalı, kuzey, doğu ve batıdan doğal ışık alan bir dairedir. 1/1000 ölçekli imar planında konut alanında kalmaktadır.
Arsa Payı : 84/506
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/11/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/12/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu - İstasyon Mah. Ziya Sok. No:6 KOCASİNAN / KAYSERİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/246 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR