Yazdır

ELAZIĞ 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 100 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00526211
Şehir : Elazığ / Merkez
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
: 110
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

GÜN IŞIĞI 12.01.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/244 TLMT.
İhale Yeri : İcra Daireleri Satış Odası - Elazığ Adalet Sarayı içerisinde 4. Kat 4002 sayılı İcra Daireleri Satış Odası MERKEZ / ELAZIĞ
Muhammen Bedeli : 130000 TL
İkinci İhale Tarihi : 04.04.2017 10:00
İlk İhale Tarihi : 08.03.2017 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ
2016/244 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 7929 Parsel No, Kesrik Mh. Uncu Yolu Mevkii Mahalle/Mevkii, 4. kat - 9 Bağımsız Bölüm Satışa konu Elazığ ili Kesrik Mahallesi parsel 7929 ada 4. Kat 9 nolu bağımsız bölüm mesken vasfındaki taşınmaz Elazığ ili Kırklar Mahallesi Ali Rıza Septioğlu Blv. No:95 adresinde bulunmaktadır. Gayrimenkulün yer aldığı bina 6 kat BA karkas kaloriferli asansörlü bir bina olup yıpranma payı %5'tir. Gayrimenkullerin yer aldığı imar adası şehir planında Blok Nizam 12 kat yapılaşmaya izinli konut alanında yer almaktadır. Apartman dairesi 1 salon, 3 oda, mutfak, banyo ve WC'den ibaret olup inşaat alanı yaklaşık olarak 110 M2 faydalı kullanım alanı ise 100 M2 civarındadır. Pencere doğramaları PVC, kapı doğramaları ahşap doğramadır. Islak zeminler karo seramik kaplı olup diğer zeminler laminant parke kaplıdır. Mutfak dolapları vestiyer ve yüklükler yapılı vaziyettedir. Gayrimenkul şehrimizin eski yerleşim yerlerinden olan sanayi sitesinin 100 Mt kuzeybatısında yer almaktadır. Gayrimenku her türlü belediye hizmetinden yararlanmakta olup ticari alanlara yakın bir konumda yer almaktadır. Gayrimenkul toplu taşıma araçları güzergahına yakın bir konumda olup ulaşımı kolaydır.
Adresi : Elazığ İli Kırklar Mahallesi Ali Rıza Septioğlu Blv. No:95 Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 100 m2

Arsa Payı : 6/72
İmar Durumu : Şehir planında Blok Nizam 12 kat yapılaşmaya izinli konut alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Dosyasındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 08/03/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 03/04/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İcra Daireleri Satış Odası - Elazığ Adalet Sarayı içerisinde 4. Kat 4002 sayılı İcra Daireleri Satış Odası MERKEZ / ELAZIĞ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/244 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2017


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR