SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 1 adet arsa, 2 adet mesken nitelikli taşınmaz

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00491226
Şehir : Samsun / İlkadım
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/2284 Talimat
Muhammen Bedeli
:
325600 TL
İlk İhale Tarihi
:
19.01.2017 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
15.02.2017 11:00
İhale Yeri
:
Samsun 9.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
9. İCRA DAİRESİ
2016/2284 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun, İlkadım, 4573 Ada, 14 Parsel, KALKANCI MAHALLESİ, C BLOK 3.KAT 8 nolu Bağımsız Bölümde bulunan taşınmaz. Ana Taşınmaz niteliği, NATAMAM A VE B BLOK 11 KATLI C BLOK BETONARME APARTMAN VE ARSASI, yüzölçümü 5675.60m², Bağ.Bölüm niteliği Mesken'dir. Taşınmaz eğimli arazi yapısına sahip olup çevresel bakımdan yoğun 5,6,7 katlı ve Blok yapılaşmalar mevcuttur.YAPI KULLANMA İZİN BELGESİ almıştır. Taşınmaz projesinde Brüt 160m2 net 148m2 kullanım alanında olduğu belirlenmiştir. Amisos Dilara Evleri C Blok 3.kat 8 nolu mesken vasıflı taşınmazın yerinde yapılan incelemede bahse konu 8 nolu bağ.bölüm mesken vasıflı olup projesine uygun olarak yapıldığı, ana bina B.arme Karkas yapı tarzında yapılmış,ana bina giriş aleminyum,ana bina giriş holü kaplama, 3.kat 8 nolu mesken vasıflı bağımsız bölüm giriş çelik kapı,doğalgaz mevcut, projesinden müştemilat olarak 3 yatak odası,salon,mutfak,antre,banyo,tuvalet,Yatak holü,,banyo,duş ve balkon olduğu belirlenmiştir.Taşınmaz yapım itibarı ile kaliteli malzeme kullanılmış olup;Pencere doğramaları pvc ve ısı camlı,dış ana bina cephe kaplaması yapıldığı tespit edilmiştir.Yatak odaları ve salon Laminant parke,ıslak zemin mutfak antre hol balkon seramik,duvarlar saten yağlıboya,kartonpiyerli,banyo tuvalet ve düşey seramik,mutfak dolapları balon mutfak,kapılar kaplama kapı,Doğalgaz ve asansör mevcut olduğu tespit edilmiştir. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile İlkadım Belediyesinin her türlü hizmetlerinden istifade eden bölgededir.Elektriği ve suyu mevcut olup ulaşım kolaylığı vardır.Mevkii itibarı ile konut bölgesidir.
Adresi : KALKANCI MAHALLESİ 103.SOKAK. AMİSOS DİLARA EVLERİ C BLOK No.3/3-8 İLKADIM/SAMSUN
Yüzölçümü : 148 m2
Arsa Payı : 8108/567560
İmar Durumu : Konut alanı Ayrık nizam (A-4)katlı yere isabet etmekte olup Taks. 0.30, Kaks.1.30 olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 192.864,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 15/02/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Samsun 9.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun Atakum 45 Ada, 4 Parsel, Atakum mahallesi, zemin 2 nolu b.bölümde bulunan taşınmaz. Ana taş. Niteliği, Arsa B.bölüm niteliği ise meskendir. Yüzölçümü 633,00m2'dir. Taşınmaz Atakum İlçe Merkezinde olup asfalt yol bağlantısı mevcuttur. Ulaşım kolaylığı mevcut olup toplu taşıma araçları ve özel ulaşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Düz arazi yapısına sahip olup çevresel bakımdan 4.5.6.7 katlı yoğun yapılaşmalar mevcuttur. YAPI KULLANMA İZİN BELGESİ almıştır. Taşınmazın onaylı projesi incelendiğinde bahse konu parsel üzerinde yapılan bodrum zemin üzeri çok katlı B.arme Karkas yapı tarzında yapılmış olduğu bahse konu Zemin kat 2 nolu mesken vasıflı taşınmaz projesinde Brüt 136m2 net 122m2 kullanım alanında olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz parselin yerinde yapılan inceleme ile parsel üzerinde bulunan kıymet takdirine konu Zemin kat 2 nolu mesken vasıflı taşınmazın projesine uygun olarak yapıldığı, ana bina B.arme Karkas yapı tarzında yapılmış, ana bina giriş aleminyum doğrama, ana bina giriş holü kaplama,bahse konu zemin kat 2 nolu mesken vasıflı bağımsız bölüm giriş çelik kapı,doğalgaz binada mevcut, projesinden müştemilat olarak 3 yatak odası,salon,mutfak,antre,hol,duş,tuvalet banyo ve 2 balkon olduğu belirlenmiştir.Taşınmaz yapım itibarı ile kaliteli malzeme kullanılmış olup;Pencere doğramaları pvc ve ısı camlı,dış ana bina cephe kaplaması yapıldığı tespit edilmiştir.Taşınmaz Atakum İlçe Merkezinde mesafede olup asfalt yol bağlantısı mevcuttur. Taşınmaz alt yapısı yapılmış olup mevkii olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Atakum Belediyesinin her türlü hizmetlerinden istifade eden bölgededir.Elektriği ve suyu mevcut olup ulaşım kolaylığı vardır. Mevkii itibarı ile konut bölgesidir.
Adresi : CUMHURİYET MAHALLESİ 84.SOKAK .SÜRER APT. No.9/Zemin-2 ATAKUM/SAMSUN
Yüzölçümü : 122m2
Arsa Payı : 10/110
İmar Durumu : Ayrık Nizam (A-5) katlı yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 132.736,36 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/01/2017 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 15/02/2017 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Samsun 9.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2284 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR