Yazdır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan dubleks mesken satılacaktır

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00495931
Şehir : Kocaeli / Körfez
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 150000 TL
Dosya Numarası : 2016/852 TLMT.
İhale Yeri : KÖRFEZ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
İlk İhale Tarihi : 19.01.2017 14:30
İkinci İhale Tarihi : 14.02.2017 14:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KÖRFEZ
İCRA DAİRESİ
2016/852 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 202 Ada No, 10 Parsel No, Yarımca(Şuyulandırma)/İstasyon Civarı Mahalle/Mevkii, 6 nolu Bağımsız Bölüm; Satışa konu gayrimenkul Yarımca (Şuyulandırma) istasyon civarı mevkii 202 ada 10 parsel 404,00 m2 yüzölçümlü,arsa vasıflı taşınmazdaki binanın 2.+çatı arası kat 6 numaralı dubleks mesken nitelikli bağımsız bölümdür.Parsel üzerinde yaklaşık dört yıl önce inşa edilen bodrum kat,zemin kat,iki normal kat ve çatı arası katlı,mimarlık hizmetlerine esas III.sınıf A grubu yapılardan olan betonarme karkas bir bina vardır.Binanın 2.kat alanında üç adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Satışa konu 2.+çatı arası kat 6 nolu dubleks mesken, 2.kat alanında giriş holü,oda,salon,mutfak,banyo,tuvalet ve balkon mahalleri bulunmakta,içten merdivenle bağlantı çatı arasında ise hol,üç oda,banyo-wc ve teras mahalleri bulunmakta ve yaklaşık 95,00 m2 alanlıdır.Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır.Bağımsız bölümün ıslak zemin döşemeleri seramik malzemeyle oda zemin döşemeleri laminat malzemeyle kaplanmıştır.Müstakil doğal gaz yakıtlı kombili ısınma türündedir.Binanın asansör tesisatı yoktur.
Adresi : Atalar Mah.Demiryolu Sk.No:3 Körfez / KOCAELİ
Arsa Payı : 6/36
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında blok yapı nizamında Taks: 0,40 ve Kaks: 1,20, üç kat yükseklikte,konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 19/01/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/02/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KÖRFEZ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/852 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR