KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan daire ve tribleks mesken satılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00449520
Şehir : Kocaeli / Körfez
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/589 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
İlk İhale Tarihi
:
09.12.2016 14:30
İkinci İhale Tarihi
:
05.01.2017 14:30
İhale Yeri
:
KÖRFEZ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - KÖRFEZ KOCAELİ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÖRFEZ

İCRA DAİRESİ

2016/589 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı : Kocaeli ili, Körfez İlçesi, Hereke Mah. Büyükköy Mevkii, 4079 ada, B

Blok, Zemin Kat, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Daire

Adresi : Şirinyalı Mah. Bağdatlı cad. No.82 Körfez Kocaeli

Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu arsa imar parselidir, Belediye hizmetlerinin tümünden faydalanmaktadır, etrafında konut ve sanayi türü yapılaşma mevcuttur, alım satım kabiliyeti iyidir, ulaşım imkanı iyidir, hemen kuzeyinden D.100 karayolu, demiryolu ve Tem otoyolu geçmektedir. Parsel jeolojik açıdan inşaata elverişli alandadır. Parsel üzerinde çevre düzenlemesi yapılmış, güvenlikli, havuzlu, 3 Bloklu, Zemin + 3 normal katlı binalar vardır.

Mevcut Durum : Bahse konu taşınmaz B Blok, parselin kuzey kısmında yer almaktadır. Dairenin doğu ve batı cephesi kapalı, güney ve kuzey cephesi açıktır. Blok girişi kuzey cepheden yapılmaktadır, yaklaşık 70 m2 alana sahip mesken 2 oda, bir salon, mutfak, hol, banyo, antre, wv ve balkon mekanlarından müteşekkil konut olarak iskan edilmektedir, konutun zemini laminat parke döşeme, iç doğramaları ahşap, dış doğramaları Pvc ve ısıcamlı, duvarları saten alçı badanalı ve kartonpiyerli, daire giriş kapısı çelik kapıdır, bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır, konut yazlık olarak kullanılmakta olup sobalı ısınma türündedir.

İmar Durumu : Körfez Belediyesi sınırları içerisinde, Hereke Şirinyalı mah. 4079 numaralı parsel sayılı taşınmaz, 1/1000 Körfez Uygulama İmar planında Turistik tesis alanında kalmakta olup, taban alanı Taks ( Taks) 0.30, Kat Alanı Katsayısı ( Kaks) 0.60, Aİ ( Ayrık -İkiz) Nizam 2 kat olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti : 120.000,00 TL

KDV Oranı :

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yola tecavüz şerhi mevcut olup dosyadaki tapu kaydından ayrıntılı bir

şekilde bakılabilir.

1. Satış Günü : 09/12/2016 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 05/01/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : KÖRFEZ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - KÖRFEZ KOCAELİ -

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kocaeli ili, Körfez İlçesi, Hereke Mah. Büyükköy mevkii, 3903 parsel, B

Blok, Zemin + 1. + Çatı Arası, 2 Nolu Bağmısız Bölüm, Tribleks Mesken

Adresi : Şirinyalı Mah. Bağdatlı cad. Ankara Evleri No.94/2 Körfez

Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu arsa imar parselidir, Belediye hizmetlerinin tümünden faydalanmaktadır, etrafında konut ve sanayi türü yapılaşma mevcuttur, alım satım kabiliyeti iyidir, ulaşım imkanı iyidir, hemen kuzeyinden D.100 karayolu, demiryolu ve Tem otoyolu geçmektedir. Parsel jeolojik açıdan inşaata elverişli alandadır. Parsel üzerinde 2 Bloklu, zemin + 1 Normal kat + çatı arası katlı binalar vardır.

Mevcut Durum : Parsel üzerinde yaklaşık 20 yıllık olan zemin kat +1+çatı kattan ibaret 2 bloklu betonarme karkas yapı bulunmaktadır, blokların her birinde 2 adet parselde toplam 4 adet tripleks konut bulunmaktadır. Konutlar yazlık konut olarak kullanılmaktadır. Dairenin bulunduğu B Blok parselin doğu kısmında yer almaktadır, B Blok 2 nolu tripleks dairenin batı cephesi kapalı, kuzey, güney ve doğu cephesi açıktır, yaklaşık 130 m2 alana sahip tripleks meskenin zemin katında salon, mutfak, wc, teras, barbekü, 1.katta 2 oda, banyo, hol, balkon, çatı arasında 2 oda, hol ve balkon mekanlarından müteşekkildir, konutun zemini laminat parke döşeme, iç doğramaları ahşap, dış doğramalar pvc ve ısı camlı, duvarları saten alçı badanalı, daire giriş kapısı çelik kapılıdır, bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır, konut yazlık konut olarak kullanılmakta olup sobalı ısınma türündedir.

İmar Durumu : Körfez Belediyesi sınırları içerisinde, Hereke Şirinyalı mah. 3903 numaralı parsel sayılı taşınmaz, 1/1000 Körfez Uygulama İmar planında konut alanında kalmakta olup, taban alanı Taks ( Taks) 0.30, Kat Alanı Katsayısı ( Kaks) 0.60, Aİ ( Ayrık -İkiz) Nizam 2 kat olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı :

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyasından bakılabilir.

1. Satış Günü : 09/12/2016 günü 14:45 - 14:50 arası

2. Satış Günü : 05/01/2017 günü 14:45 - 14:50 arası

Satış Yeri : KÖRFEZ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KÖRFEZ KOCAELİ -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/589 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR