ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 170 m2 çatı aralı daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00650642
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : AKDERE MAH. / AKDERE
: 170
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 12.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/1 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
İlk İhale Tarihi
:
27.09.2017 10:40
İkinci İhale Tarihi
:
27.10.2017 10:40
İhale Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2016/1 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli,Mamak İlçesi,Akdere Mahallesi, 9209 Ada,10 Parseli teşkil eden,484,00m2 yüzölçümlü arsa üzerinde ana taşınmaz niteliği "KARGİR APARTMAN" olan,100/484 arsa paylı, Çatı aralı konut nitelikli, 2. Kat, 5 Nolu bağımsız bölüm ve eklentisi 5 nolu kömürlüğün tamamı Kerem YAKUT adına kayıtlı olmakla;
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ:
Apartman, 373.Sokak tarafından çevrelenmekte olup sokağa çift cephelidir.Bodrum+zemin+2 normal kat ve çatı arası olmak üzere toplam 5 katlıdır.Normal katlarında 2'şer adet daire bulunan apartmanda toplam 6 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Apartmanın ön cephesinde,zemini kilitli parke taşı kaplı,otomatik demir kapılı 3-4 otomobil konabilecek açık otopark mevcuttur.
5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM KONUTUN ÖZELLİKLERİ:
5 nolu konut apatmanın girişine göre 2. katta sol ön ve yan cephede yer almaktadır.Dubleks konutun normal katında 2 oda,salon,antre,mutfak,banyo, wc ve 2 balkon bulunmaktadır.Çatı arası kat ise 1 oda,mutfak,banyo,1 balkon ve açık terastan müteşekkildir.Konutun dış giriş kapısı çelik,iç kapılar panel kapıdır.Antre zemini seramik kaplı olup,duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır,ahşap vestiyer vardır.Salon ve odaların zeminleri ahşap parke olup,duvarları alçı üzeri plastik boyalıdır.Mutfak zemini seramik,duvarları tavana kadar fayans kaplıdır.Tezgahı mermer olup,tezgah altında ve üstünde ahşap kapaklı dolaplar mevcuttur.Balkonlar mutfak ve oda ile irtibatlı olup,alt kat mutfak balkonu camlı pvc doğrama ile kapatılmış durumdadır.Alt kattaki banyonda zemin seramik,duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır.Banyoda ayaklı lavabo ve duş tertibatı bulunmaktadır.Üst kata çıkan merdivenin altında zemini seramik olan wc vardır.Wc duvarları merdiven altı ve tavana kadar fayans kaplı olup tuvalet taşı mevcuttur.Pencere doğramaları kısmen pvc, kısmen ahşap doğrama olup ısı camlıdır.Çatı arasına çıkan bölüm camlı sürgülü pvc doğrama ile ayrılmıştır.Merdivenleri mermer olup,korkulukları paslanmaz, nikel kaplamalı demir doğramadır.Çatı katındaki oda zemini ahşap parke olup, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavan kartonpiyerlidir.Banyonun zemini seramik kaplı olup,duvarları tavana kadar fayanslıdır.Banyoda klozet, dolaplı lavabo,duşakabinle kapatılmış küvet vardır.Terasın zemini seramik kaplı olup,korkulukları beton üstü demir doğrama ile çevrilmiştir, barbekü mevcuttur.Daire doğalgaz kombilidir.Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliğinin "Tanımlar" başlıklı 2. bölümünün yapı düzenine ilişkin Tanımlar başlıklı 18.maddesinin konutlarda net alan (Faydalı Alan)başlıklı 38.fıkrasındaki esaslara göre;konutun net faydalı alanı 170,00m2 olarak ölçülmüştür.(170,00m2 alanın 45,00m2'si terastan oluşmaktadır.)
Adresi : Ankara İli,Mamak İlçesi,Akdere Mah.,373.Sk.Özbek Apt.,No:17/5
Yüzölçümü : 484,00 m2
Arsa Payı : 100/484
İmar Durumu : Belediye Sınırları İmar Planı İçerisindedir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada bulunan tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/09/2017 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 27/10/2017 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR