ANKARA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan Ayvalı mahallesinde çatı aralıklı mesken satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00496089
Şehir : Ankara / Keçiören
: 173
Oda Sayısı : 5+1
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/15464 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
İlk İhale Tarihi
:
06.01.2017 15:10
İkinci İhale Tarihi
:
24.02.2017 15:10
İhale Yeri
:
Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
12. İCRA DAİRESİ
2016/15464 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 30233 Ada No, 1 Parsel No, Ayvalı Mahalle/Mevkii, 10 Bağımsız Bölüm Bağımsız bölüm ana binanın 3. Katında yer almakta olup Çatı aralıklıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel pencereler ısı camlı PVC doğramadır. Bağımsız bölümün normal katında 2 oda, salon, mutfak, banyo, antre, wc ile 2 balkondan, çatı arasında ise antre, 3 oda, banyo, depo ile terastan oluşmaktadır. Bağımsız bölümün tüm odalar ile salonun zemin kaplamasının laminat parke, duvarları alçı üzeri plastik boyalı, tavanlar plastik boyalı, kartonpiyerlidir. Mutfakta, yerler seramik kaplı, tavan plastik boyalıdır. tavanda kartonpiyer mevcuttur. Mutfakta balon kapak ahşap dolap, lamine tezgah mevcuttur. Dolap alnı seramik kaplıdır. Mutfak balkon bağlantılıdır. Balkonun bir kısmı pimapen kapama ile mutfağa dahil edilmiştir. Banyo ve WC'lerde yer ve duvarlar seramik kaplı, tavan plastik boyalıdır. Giriş bölümdeki banyoda küvet, lavabo ve klozet, çatı arası banyoda ayaklı lavabo, klozet, duşakabinli duş teknesi, lavabo WC'lerde hela taşı ve lavabo mevcuttur. Antrede, yerler seramik kaplı, duvarlar plastik boyalı, tavan plastik boyalı, kartonpiyerlidir. Çatı katına çıkan merdiven mermer kaplı, metal korkuluk ve metal küpeştelidir. Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliğinin Tanımar başlıklı esaslara göre bağımsız bölümün net (faydalı) alanı Teras ve balkonlar dahil yaklaşık 173 m²'dir.
Adresi : Ayvalı Mah. 1638 Sok. 5/10 Keçiören/ANKARA
Yüzölçümü : 690,00 m2
Arsa Payı : 84/690
İmar Durumu : İmarıl
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Özel güvenlik bölgesi sınırlarındadır. Alıcının yabancı olması halinde halinde Kara Kuvvetleri Komutanlığından izin ve onay alması gerekmektedir. Bu şerh satış sonrasında da devam edecektir.
1. Satış Günü : 06/01/2017 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 24/02/2017 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/15464 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR