İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan arsa vasıflı mesken satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00488575
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ
Dosya Numarası
:
2016/19
Muhammen Bedeli
:
1600000 TL
İlk İhale Tarihi
:
17.04.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
17.05.2017 14:00
İhale Yeri
:
İZMİR ADLİYESİ ZEMİN KAT G BLOK 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İZMİR 8. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/19 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın özellikleri : İzmir İli Bornova İlçesi Erzene mah. 8352 Ada No, 3 Parselde kayıtlı taşınmazın cinsi arsa olarak belirtilmiş isede:taşınmaz üzerinde birbirine bitişik olarak inşa edilmiş 1 adet 2 katlı (no.29-29/1) 1 adet 1 katlı no.29/1 binanın bulunduğu, tapu kaydında B12 olarak şerh edilmiş ev olduğu ve Seniha Dizdar'a ait olduğu, B13 olarak şerh edilmiş binanın yıkılmış olduğu, taşınmazın 2 sokağa cepheli olduğu, civarında 5-6 katlı binanın mevcut olduğu, zemin katlarının ticaret amaçlı kullanıldığı, Bornova Cumhuriyet meydanına ve Hükümet konağına yaklaşık 200 m.uzaklıkta bulunduğu, ulaşım ve taşıma imkanlarının iyi durumda olduğu, günü birlik ihtiyaçların kolaylıkla karşılanabileceği alanda yer aldığı, sağlık eğitim sosyo-kültürel alanlara yakın ya da kolay ulaşılabilir bölgede yer aldığı,ana kapıdan avluya girilince karşıda yeralan 2 katlı yapı ve sağ tarafta yeralan tek katlı yapı mevcut olduğu, her iki bina da yaklaşık 50 yıllık eski yapılar olduğu, 2 katlı yapının üst katında 2 oda 1 salon mutfak banyo wc.olup, alt katında aynı durumda wc.dışarıda olduğu, üzeri teras çatılı olup, terasta herhangi bir ekonomik değer taşımayan harap vaziyette kömürlükler mevcut olduğu, tek katlı üzeri kiremit çatılı binada 2 oda 1 salon mutfak banyo wc.den oluştuğu gözlenmiştir.

Adresi :Ergene mah.2 sokak no:29-29/1 (2 katlı ev) ve 29/2 ( 1 katlı ev)

Bornova İzmir

Yüzölçümü : 395 m2

İmar Durumu :Bornova İmar Müdürlüğünün 09.08.2016 tarihli yazıları ile taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ikiz nizam 6 katlı konut alanında kaldığı, planlı alanlar tip imar yönetmeliği hükümlerine tabi olduğu,

Kıymeti : 1.600.000,00 TL

KDV Oranı : Taşınmazın %45'i üzerinden 150 m2.den küçük meskenler için KDV:%1

%55'i üzerinden arsa-araziler için KDV.%18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında B12 nolu Daire Seniha Dizdar'a aittir ve B13 nolu Bina Mustafa Seçmen'e aittir muhdesat bilgisi ile Belediye Başkanlığı Gelir Müdürlüğü, Bornova Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğünün ve Söke Vergi Dairesi Müdürlüğünün kamu hacizlerinin bulunduğu bildirilmiştir.

1. Satış Günü : 17/04/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 17/05/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : İZMİR ADLİYESİ ZEMİN KAT G BLOK 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2016


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR