Yazdır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 3+1 daire vasıflı mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00637192
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : ZÜBEYDE HANIM MAH. / İSKİTLER
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
: 72
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 16.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2017/6883 Esas
İlk İhale Tarihi : 06.09.2017 11:00
İkinci İhale Tarihi : 04.10.2017 11:00
İhale Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
Muhammen Bedeli : 120000 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2017/6883 Esas

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Ankara ili, Altındağ ilçesi, Zübeyde Hanım Mahallesi, 4853 Ada 10 Parselde kayıtlı, 1. Kat, bağımsız bölüm no:2 olan, 40/554 arsa paylı konut vasfında taşınmaz.
Özellikleri : Satış konusu taşınmazın bulunduğu bina 1 bodrum + zemin + 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Binada 3 dükkan, 9 adet mesken olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm olup binaya ait açık otopark bulunmaktadır. Kıymet takdiri istenilen mesken kuzey ve batı yönlü olup 3 oda, salon, mutfak, 1 banyo, wc ve 1 balkondan müteşekkil olup 2 oda salona bağımlıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları yağlı boyalı ahşap, pencereleri ısıcamlı pvc doğramadır. Antre zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva, tavanları düz sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon ve oda zeminleri marley kaplı, duvarları alçı sıva, tavanları düz sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermer olup tezgah üstünde eski tip klasik ahşap, tezgah altında pvc kapaklı dolaplar bulunmaktadır. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalı olup lavabo, klozet ve duş tertibatı mevcuttur. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalı olup hela taşı bulunmaktadır. Balkon mutfak ile irtibatlı olup zemini dökme mozaik kaplıdır. Balkon mutfak çıkışlı olup boydan boya iken mutfak kısmında pvc doğrama ile kapatılmak suretiyle içeriye katılmıştır. Meskenin net faydalı kullanım alanı balkonlar dahil 72,39 m² olarak ölçülmüştür. Balkon alanı 6,00m²'dir.
Adresi : Zübeyde Hanım Mh. Sulugöz Cad. Nur Apart. No:42/2 Altındağ/ Ankara
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : 3. Kişiler dahil KDV'den istisnadır.
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi mevcuttur. (Ayrıntısı takyidattan görülebilir.)
1. Satış Günü : 06/09/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/10/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye/Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6883 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR