Yazdır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 3+1 daire vasıflı mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636872
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : KÜÇÜK KAYAŞ MAH. / BOĞAZİÇİ
Isıtma : Yerden Isıtma
: 110
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 15.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 15.11.2017 10:30
Dosya Numarası : 2017/8868 ESAS
İhale Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
İlk İhale Tarihi : 11.10.2017 10:30
Muhammen Bedeli : 120000 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2017/8868 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, Küçükkayaş-İmar Mahallesi’nde kain;35743 ada 8 parsel üzerinde 1. normal katta yer alan 19 numaralı bağımsız bölümünde bulunan mesken vasıflı taşınmazın tamamı açık artırma yolu ile satılacaktır.Taşınmaz semt merkezine uzak konumda yer almaktadır.Parsel üzerinde 28 adet mesken olan 5 bodrum+zemin +3 katlı bina mevcuttur. Söz konusu mesken 1. normal katta ön ve yan cephede (güneydoğu-güneybatı) bulunmaktadır. Taşınmaz yaklaşık 0-3 yaşında olup, taşınmazın yapısal değeri %4 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Satılacak meskenin bulunduğu binanın genel özellikleri: Binanın cepheleri mantolama üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Asansörlü bir binadır. Binanın çevre düzenlemesi, sağ yan cephe kısmında bulunan pencerelere ait kuranglez betonları ve perde duvarların henüz yapılmadığı görülmüştür. Binanın sağ yan tarafında bulunan ve sokak tabelası bulunmayan yolun, Belediyesince henüz tamamlanmadığı, toprak yol şeklinde olduğu, taşınmazın bulunduğu parsel müteahhidince sağ yan bahçe tesviyesinin, yol ile aynı eğimde henüz yapılmadığından, parsel hizasında yolunda tamamlanmadığı görülmüştür. Satışa konu 19 Numaralı Meskenin Özellikleri 3 oda-salon-mutfak-antre-banyo-wc-2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz 1. normal katta yer alan, iki tarafa (ön-yan), güneydoğu-güneybatı cepheli bir dairedir. Dairede ısıtma sistemi olarak, zeminden dağılımlı panel radyatörler mevcuttur. Kombili bir dairedir. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Döşemeler salon, odalar ve antrede laminantparke, diğer mahallerde seramik kaplıdır. Duvarlar banyo ve wc de fayans, diğer mahallerde sıva üzeri plastik boya kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak dolapları laminant kapaklı olup tezgahı mermerittir. Banyoda duş yeri, klozet ve lavabo; wc de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Pencereler çift cam üniteli pvc doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır.
Adresi : Küçükkayaş Mah. 1866. Sok. No:23/19 Aktaş Apt.Mamak/ ANKARA
Yüzölçümü : Mesken net 110 m2 yüzölçümlüdür.
Arsa Payı : 44/1058
İmar Durumu : Ayrık nizam, 4 kat(bodrum hariç) müsaadeli, yollardan 5 metre, yanlardan 3 metre çekme mesafeli, saçak seviyesi 14,10 metre, bina derinliği en çok 22,00 metre olan imar parselidir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Satış hazırlandığı gün itibariyle şerh bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 11/10/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 15/11/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye/ ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8868 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR