ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622215
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
: 75
Oda Sayısı : 3+1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/36 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
85000 TL
İlk İhale Tarihi
:
13.09.2017 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
18.10.2017 11:00
İhale Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2017/36 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Altındağ İlçesi, Karapürçek Mahallesi, 22727 ada, 3 parselde kain 1.020,00 m2 yüzölçümlü “Aparman-Beton” nitelikli ana taşınmazda yer alan, 60/1020 arsa paylı, “Mesken” nitelikli, zemin kat (2) numaralı bağımsız bölümün tamamı açık artırma suretiyle satılacaktır.Satılacak meskenin bulunduğu binanın özellikleri:Bina 383.Sokak ile 385.Sokağın kesiştiği köşede yer almaktadır.Bina girişi 385.Sokaktan bakıldığında sol yan cepheden ve zemin kattan sağlanmaktadır.Bodrum + zemin + 3 normal kattan müteşekkil bina tamamı mesken olmak üzere toplam 15 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır.Sokak cepheleri kabuk sıvalı, diğer cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Binaya ait açık otopark alanı bulunmaktadır.Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satılacak meskenin özellikleri:Bina girişine göre sağ arka, 385.Sokaktan bakıldığında sağ ön tarafta yer almakta olup kuzeydoğu ve kuzeybatı yönlüdür. Daire köşe konumlu olup 385.Sokağa ve 383.Sokağa bakmaktadır.Giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan Paneldir.Fiili durumda antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan müteşekkildir.Antre zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Oda ve salon zeminleri laminat parke kaplı, duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı fasarit boyalı olup pencere üstünde perde bandı bulunmaktadır.Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde profil çerçeve kapaklı dolaplar bulunmaktadır.Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı fasarit boyalı olup ayaklı lavabo, klozet ve duşakabin mevcuttur.Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı fasarit boyalı olup içerisinde hela taşı ve lavabo mevcuttur.Balkonlar mutfak ve oda ile irtibatlı olup zeminleri seramik kaplıdır.Pencere doğramaları ahşap olup ısı camlı ve demir korkulukludur.Isınma sistemi kombilidir.
Adresi :Karapürçek Mahallesi, 385. Sokak, Murat Apartmanı, No:10/2 Altındağ/Ankara
Yüzölçümü :Meskenin net faydalı kullanım alanı balkonlar dahil 75,30 m², toplam balkon alanı 4,50 m2 olarak ölçülmüştür.
Arsa Payı : 60/1020
İmar Durumu : Ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olan bina tahminen 6-7 yaşındadır.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Satış hazırlanma tarihi itibariyle şerh bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 13/09/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/10/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/36 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR